Óvodák és iskolák lehetnek referencia-intézmények Pécsett

2011. szeptember 05. hétfő 08:36

Óvodák és iskolák lehetnek referencia-intézmények Pécsett

A pécsi önkormányzat illetékes bizottsága rábólintott arra az elképzelésre, amelynek során kilenc pécsi oktatási intézmény vehet részt a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség által meghirdetett referencia-intézmények előminősítési folyamatában. A pályázattal kapcsolatosan a városnak - mint a létesítmények fenntartójának - összesen 9,2 millió forintot kell fedeznie, amit a jövő évi költségvetés terhére biztosítanak.

A TÁMOP-program keretében kerül sor a referencia-intézmények országos hálózatának kialakítására, amelynek során a példaértékű működési és pedagógiai gyakorlattal rendelkező oktatási intézmények továbbadhatják és megismertethetik tevékenységüket, emellett szakmai fejlesztő képzéseket végezhetnek.

Ritter Attila, a Janus Pannonius Gimnázium igazgatója megkeresésünkre elmondta, régiónként egy referencia-központ állítnak fel, amely koordinálja azokat az iskolákat, amelyek mintául szolgálhatnak a többi intézmény számára.

A kilenc pécsi intézmény

Budai Városkapu Iskola
Éltes EGYMI
Hajnóczy József Kollégium Türr István utcai tagintézménye
Janus Pannonius Gimnázium
Keleti Városrészi Óvoda Eszperantó utcai tagóvodája
Kodály Zoltán Gimnázium
Mecsekaljai Óvoda, Általános Iskola és Középiskola
Radnóti Miklós Közgazdasági Szakközépiskola
Városközponti Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény

- Minden szintnek megvan a referencia-intézménye, amelyek különböző szakterületeken szolgálhatnak mintául - mondta a direktor, aki szerint ezen iskolák szolgáltathatnak is, azaz különböző szakmai képzéseket is végezhetnek.

Olyan intézményekről van szó, amelyek egyebek mellett az info-kommunikációs technológiák alkalmazásában játszanak vezérszerepet, vagy a kompetencia-alapú oktatási programot hajtják végre, vagy múzeumpedagógiai célok mentén oktatnak, vagy éppen a művészeti nevelési műveltségterületen valósítanak meg kompetencia-alapú programot.

A pályázat keretében igényelhető támogatás mértéke két- és hatmillió forint között lehet, az oktatási-nevelési intézmény tanulócsoportjainak nagyságától függően. A kilenc pécsi óvoda és iskola esetében ez 46 millió forint. A projekt százszázalékos támogatást élvez, a kedvezményezett által a kiírótól igényelhető előleg a megítélt támogatás 25 százaléka lehet. A pécsi önkormányzattól igényelt előleg 9,2 millió forint, amelyet a jövő évi költségvetés terhére biztosítanak az érintetteknek.