Baranya nyerte a karácsonyi jótékonysági versenyt
2014. december 18. csütörtök 08:56

Idén rekordszámú, 2644 szülő választott ajándékot 4755 gyermeknek abban az országos karácsonyi játékban, mely idén harmadik alkalommal segítette a szülőket az ajándékozásban.
A játékhoz hagyományosan egy megyék közötti jótékonysági verseny is társul, melyet immár harmadik alkalommal Baranya nyert meg azzal, hogy itt volt a legtöbb résztvevője a játéknak.
Két éve a család nélkül karácsonyozó Pécsi Fészek Gyermekotthon kis lakóinak vitt ajándékot a Pécsimami, 2013-ban pedig a Pécsi Dóri Ház beteg gyermekeihez jutott el sok-sok minőségi gyermekjáték.
Idén a Pécsi Székesegyház Nagycsaládos Egyesület által javasolt két sokgyermekes, rászoruló család karácsonyfája alá kerülnek igazi újdonságok: népszerű társasjátékok, könyvek, készségfejlesztő-és építő játékok, babahinta, hordozóeszköz, több mint százezer forint értékben.
Az ajándékokat december 22-én, hétfőn viszi el a két családnak a Pécsimami, tíz rászoruló gyermek karácsonyát varázsolva szebbé.
Képünk illusztráció.
Forrás: Pécsimami Közhasznú Egyesület - Fotó: Mohai Balázs/MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Bombariadó miatt jelentős késéssel...
- Pótlóbuszok szállítják a pécsi IC-k...
- Véget érnek az esős napok, melegedés...
- Pécsiek, figyelem! Alapos változás...
- Születésnap: ötvenkét esztendeje...
- Drogkereskedőkre és a kuncsaftjaikra...
- Rezsikörútra indult Németh Szilárd,...
- Áthelyezik hétfőtől a pécsi IC-k...
- Pécsi és mohácsi vállalkozások...
- Hétfőre kiszámolja a KSH, tovább...