Továbbra is nagyon népszerű a szabadkai piac, bár a határon egyre szigorúbb az ellenőrzés
2016. március 28. hétfő 11:29

Zavartalanul működik a magyarok közkedvelt vására a szerbiai Szabadkán. A várost ugyan ősszel elözönlötték a migránsok, az árusok és a vásárlók sem zavartatták magukat, így továbbra is nagyon népszerű a piac - a baranyaiak körében is.
A menekültválság sokakat elbizonytalaníthatott abban, hogy átlépje a magyar-szerb határt, miután szeptembertől déli szomszédunkhoz is özönlöttek a migránsok, Szerbia sem úszhatta meg az ezzel járó felfordulást.
Azóta viszont sok víz lefolyt a Dunán, március 9-től Szerbia is rendkívüli intézkedéseket vezetett be a határátlépőkkel szemben.
Nem is olyan ócskaságok pazar áron
Az egyre inkább szigorított ellenőrzések dacára még mindig sok magyar utazik el Szabadkára, az ottani piac ugyanis máig vonzza a vendégvásárlókat, többek között Pécsről és Mohácsról is.
Egy mohácsi árus évek óta jár a szerb városba, szerinte nincs észrevehető különbség a vásárban, amióta az illegális bevándorlók Szabadkát is elérték, ők ugyanis messziről elkerülik a piacot.
Szigorúbbak a vámszabályok
- Szerintem a menekültválságot kissé eltúlozza a média. Voltam azóta jó párszor, demenekültet nem lehetett látni sem a piacon, sem a határon.Ugyanannyi az árus, és rengeteg vásárló van - mondta el lapunk érdeklődésre, ugyanakkor azt is hozzátette, hogy a határellenőrzés valóban szigorú.
A Szabadkára látogatóknak érdemes számolniuk azzal, hogy bár odafelé csak okmányellenőrzést követően engedik át az utasokat a határon, visszafelé már a csomagtartót is átnézik, az alapos átvizsgálás pedig akár hosszabb ideig is elhúzódhat, tekintve, hogy minden egyes határátlépőnél ez az eljárás.
Forrás: Mohácsi Újság.hu
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hózáporokkal, fagyokkal indul a hét,...
- Első alkalommal imádkoztak térdeplő...
- Váratlanul megjelent a hívek között a...
- Ahol meg-megáll az idő: a pécsi...
- Hétfőre virradóra az egész országra...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Újabb konzultációt indít a kormány, a...
- Ha tehene van, még egy darabig ne...
- Eltűnt egy 15 éves pécsi kislány -...
- Már minden harmadik autós befizette a...