Döntött a kormány: az egész országban, így Pécsett is díjmentes lesz a közterületi parkolás
2020. április 05. vasárnap 14:38

Díjmentes lesz hétfőtől a közterületi parkolás Magyarországon - közölte az MTI-vel Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap.
"A koronavírus-járvány elleni védekezés egyik legfontosabb eszköze az emberek közötti biztonságos távolság fenntartása. Mivel zsúfolt tömegközlekedési járatokon ez nem vagy csak korlátozottan lehetséges, fontos, hogy aki tudja, használhassa a saját autóját" - fogalmazott a kormányfő. Emiatt indokolt a közterületi parkolási díjak megszüntetése - tette hozzá.
Orbán Viktor tájékoztatása szerint a kormány vasárnap a helyzet megoldása érdekében rendeletet alkotott, amely a Magyar Közlönyben még a nap folyamán megjelenik. Ennek értelmében hétfőtől díjmentes lesz a közterületi parkolás Magyarországon - közölte a kormányfő.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Egyre melegebbre fordul, napsütéses...
- Helyi termelőtől vásároltam...
- Ezúttal Kölkednél hatoltak be...
- Szívszorító: gazdára lelt Vándor, a...
- Úgy tűnik, meghosszabbítja az...
- Tízmilliókat nyúlt le ügyfeleitől egy...
- Felújították az elítéltek imatermét...
- Hamarosan minden településen lesz...
- Felborult egy autó az 58-as főúton,...
- Katzirz Béla: 72! Köszöntjük...