Fagymentes éj után napsütéses, enyhe napunk lesz pénteken
2023. december 28. csütörtök 19:30

Pénteken a köd, illetve a rétegfelhőzet várhatóan csak lassan zsugorodik, nagyobb eséllyel az Északi-középhegységben és az Észak-Alföldön lehetnek akár egész nap borult, ködös tájak. Másutt feloszlásukat fátyolfelhős, napos idő követi.
Érdemi csapadék nem várható, legfeljebb a borult, ködös tájakon fordulhat elő szitálás. A déli, délnyugati szél ma főként a Dél-Dunántúlon, holnap az ország délkeleti felén időnként megélénkül - másutt jobbára mérsékelt marad a légmozgás.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 0 és +6 fok között várható, de a szélvédett, kevésbé felhős fagyzugokban fagypont alá is hűlhet a levegő.
A legmagasabb nappali hőmérséklet pénteken a tartósan borult, ködös tájakon döntően 3 és 8, a napos vidékeken jobbára 9 és 15 fok között valószínű.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Felborult egy kishajó a Dunán, egy...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Jövő keddtől módosított menetrend...
- Húsvét mindkét napján felkereshető a...
- Még két napig várják az Ifjú...
- Szörnyű tragédia történt Baranyában:...
- Elindult a virágzás, munkába állt 20...
- Ezek a csapatok mérkőznek a Baranya...
- Felföldi László: húsvétkor történt...
- Csillagesőt, sőt, tűzgömböket is...