Napsütéssel indul a vasárnap, aztán esősre fordul
2023. január 14. szombat 18:30

Éjszaka már alacsonyabb szinteken is érkeznek felhők nyugatról, emellett keleten terjeszkedik a rétegfelhőzet.
A kevésbé felhős részeken pára, foltokban köd képződik.
Vasárnap a fokozatosan vastagodó felhőzet mellett északon rövidebb, délen, délkeleten, illetve eleinte a középső országrészben hosszabb napos időszakok valószínűek.
Késő délutánig a felhősebb tájakon szitálás előfordulhat, majd a kora esti óráktól északnyugat felől egyre többfelé elered az eső.
Ma délután déliesre fordul a légmozgás, ami az esti órákban az Észak-Dunántúlon megélénkül, néhol meg is erősödik.
Vasárnap élénk, olykor erős lesz a déli szél. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -2 és +5 fok között alakul, gyenge fagy a főként a középső tájakon várható.
A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap 4 és 12 fok között valószínű, a naposabb déli megyékben lesz enyhébb az idő.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Lesodródott az útról és árokba borult...
- Vége az ünnepnek, nekivágnak...
- Szörnyű tragédia történt Baranyában:...
- Pécs is bekerült Európa kulturális és...
- Szomorú húsvétja volt egy pécsi...
- Jövő keddtől módosított menetrend...
- Pécsi kutatók hatalmas eredménye...
- Figyelem! Csillagesőt, tűzgömbeket is...
- Börtönbe megy négy börtönőr, mert...
- Ferenc pápa: nincs béke a...