Rengeteg érdeklődő kereste fel a Mesterségek Ünnepét
2019. augusztus 22. csütörtök 18:00

Mintegy 65 ezer érdeklődő kereste fel a 33. Mesterségek Ünnepét, amelyen ezer kézműves, négyszáz fellépő, több mint száz látványműhely, népi játszóházak, táncház és folkkocsma várta a látogatókat augusztus 17. és 20. között a Budai Várban.
A rendezvény idei díszvendégét, Japánt 20 kézműves mester képviselte. A mesterek nagy érdeklődés mellett mutatták be a hagyományos japán mesterségek fortélyait.
A rendezvény idei kiemelt témája a lábbelikészítés volt, azon belül nagy hangsúlyt helyeztek a szegedi papucsra. Népművészek és iparművészek újragondolt szegedi papucsait kiállításon mutatták be, de nagy sikert arattak a különböző népek hagyományos lábbelijei és a világ legjobb cipésze címmel büszkélkedő Kovács J. Attila cipőkészítő műhelye is, emellett pedig a török és spanyol cipészmesterek remekeit is megcsodálhatták a látogatók.
A nyolcszáz Kárpát-medencei kézműves több mint száz látványműhelyében egész napos mesterségbemutatókat tartottak, ahol a szakmák rejtelmeibe kaptak betekintést az érdeklődők.
Különlegesség volt, hogy első alkalommal folkkocsmát is tartottak, ahol ének és tánctanítással, talpalávalóval várták a mulatni vágyókat.
A színpadokon a négy nap során hazánk legkiválóbb népzenészei, énekesei, mesemondói, néptáncosai léptek fel telt házas előadásokon.
Az UNESCO Szellemi és Kulturális Örökség listáján szereplő kézműves közösségek - a mohácsi busók, a matyók és a kékfestők - látványműhelyeiben busóálarc-faragó, viseletkészítő és kékfestő műhelyt rendeztek be.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A pécsi varjak köszönik, jól vannak:...
- A veszélyhelyzet meghosszabbításáról...
- Figyelem, költözik az urológiai...
- Fődíjat nyert a pécsi fiatal...
- Helyi termelőtől vásároltam...
- Szívszorító: gazdára lelt Vándor, a...
- Egyre melegebbre fordul, napsütéses...
- Az esztendő első három hónapjában...
- Felújították az elítéltek imatermét...
- Kell az utánpótlás, szolgálati...