A hallgatók elégedettségét is növelné Miseta Attila, az egyetem új rektora
2018. július 02. hétfő 14:02
Bemutatkozott hétfő délelőtt a Pécsi Tudományegyetem (PTE) új rektori vezetése, amely július 1-től irányítja Magyarország első egyetemét, az alapításának 650. évfordulóját tavaly ünneplő intézményt. Miseta Attila egyetemi tanár, rektor tájékoztatása szerint az a cél, hogy a rektori ciklus végére elérjék a 25 000 fős hallgatói létszámot, úgy, hogy közben a hallgatók számára biztosított szolgáltatásokat folyamatosan fejlesztenék.
A sajtótájékoztatón bemutatták a PTE új rektorhelyetteseit. Az általános, tudományos és innovációs rektorhelyettesi posztot Gábriel Róbert egyetemi tanár tölti be, aki korábban rektorként és a Természettudományi Kar dékánjaként is szolgálta már a pécsi egyetemet. Az oktatási rektorhelyettes Péley Bernadette egyetemi tanár, a PTE Bölcsészettudományi Kar Fejlődés és Klinikai Pszichológia Tanszék vezetője lett, míg a stratégiai és kapcsolati rektorhelyettesi feladatokat Betlehem József egyetemi tanár, az Egészségtudományi Kar legutóbbi dékánja látja el.
Miseta Attila rektor ismertette a programját, melynek számos pontja azt szolgálja, hogy a hallgatók elégedettségét tovább növeljék. Mindezt többek között a hallgatók számára nyújtott egyetemi szolgáltatások fejlesztésével, a közösségi terek felszereltségének javításával, a minőségi kollégiumi férőhelyek számának növelésével, a sportolási lehetőségek bővítésével és a hallgatók számára az egyetemi partnereken keresztül minél több munkalehetőség biztosításával érnék el. Elhangzott, hogy a magyar hallgatók létszámát növelnék, így a tervezett ötezer külföldi hallgatóval együtt már huszonötezer fő képzését látná el a ciklus végén a pécsi egyetem.
Az új rektori vezetés a hagyományokra építve a képzések tartalmi megújítását is elhatározta. Cél, hogy a PTE-n megszerezhető tudás, készségek és képességek maximálisan támogassák a diplomások munkaerőpiaci elhelyezkedését, a gyakorlatorientált, piacképes képzések megfeleljenek a társadalom és a gazdasági szereplők igényeinek. A hagyományosan széles képzési kínálatot új, más hazai felsőoktatási intézményeknél nem elérhető szakok indításával egészítenék ki, a teljes képzési vertikumban - a felsőoktatási szakképzésektől a doktori képzéseken át a felnőttképzésig. Emellett a lehető legtöbb szakot duális képzéssé alakítanák át a már így működő műszaki tanulmányokhoz hasonlóan, annak érdekében, hogy a hallgatók már az egyetemi éveik alatt megtapasztalhassák, hogyan ültethetik át elméleti tudásukat a gyakorlatba.
Az oktatás mellett egy új kutatási stratégia megvalósítása is elsődleges hangsúlyt kap a programban. Fontos cél, hogy növelni kell a kutatócsoportok számát és létszámát, a kutatásfejlesztési együttműködések számát, és meg kell valósítani a képzések, elsősorban a doktori iskolákban folyó munka becsatornázását a K+F+I tevékenységekhez. A kutatási tevékenység erősítéséhez, és innovációs tevékenység piacosításához járul hozzá a tervezett „Tudományos Park" projekt megvalósítása, és a Paksi Atomerőművel való még szorosabb együttműködés is.
Forrás: PTE- Fotó: Csortos Szabolcs/UnivPécs
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Kijavították a hibát, ismét...
- Nem hagyják ki az adventi vásárokat a...
- Hálapénzt kérő szülésznők ellen...
- Sikeres nők árnyékában, 32 éve...
- Mutatjuk, hogyan alakulnak a...
- Több mint hetven határsértőt...
- A pécsi vasútállomásra is begördül a...
- Kínai-magyar akupunktúrás...
- A jövő héten is nagyon várják a...
- Ötvenhat éves korában elhunyt Balikó...