A PTE oktatója nyerte a Vasarely Alapítvány pályázatát

2013. május 16. csütörtök 15:55

A PTE oktatója nyerte a Vasarely Alapítvány pályázatát

Első díjat nyert a franciaországi székhelyű Vasarely Alapítvány idei nemzetközi köztéri plasztikai pályázatán Imre Péter művésztanár, a PTE Illyés Gyula Kar Pedagógusképző Intézete oktatójának szobra.

A kétfordulós pályázaton 63 alkotás közül választotta ki Imre Péter szobrát a zsűri, amelynek elnöke Rudy Ricciotti, a világ egyik vezető építésze volt. A pályázatot az innováció jegyében írták ki, aminek egy képzőművész szempontjából az a különös nehézsége, hogy nem klasszikus képzőművészeti témákat, fogalmakat - alternatív, megújuló energia, informatika - kell a képzőművészet eszközeivel megjeleníteni.

 

Az alkotói pályázatot 2010-ben, a pécsi EKF-rendezvények sorában hirdették meg első ízben. Ebben az évben Marseille-Provence viseli az Európa Kulturális Fővárosa címet és a programsorozat egyik fontos helyszíne Aix-en-Provence városa, ahol a pécsi születésű, de 1930-tól 1997-ben bekövetkezett haláláig Franciaországban élő Victor Vasarely 1976-ban saját alapítványi múzeumot hozott létre, amelynek épületét ő maga tervezte és építtette.

Ez előtt az épülete előtt állítják fel a Vasarely Alapítvány megrendelésére idén augusztusban Imre Péter díjnyertes alkotását, amelynek címe "Mikroelektronika".

A nagyméretű (3x7 méteres) rozsdamentes acél és üveg kompozíció az egyszerűség és a monumentalitás találkozása lesz, amelyet a nyomtatott áramkörök és a számítógépek billentyűzete ihlettek. A szobor két évig fog állni a Vasarely Alapítvány Aix-en-Provence-i épülete előtt, majd 2015-ben végleges helyére, a Paul Cezanne szülőházával szemközti parkba kerül.