Átadták a Telekom Stúdiót a PTE-KTK régi könyvtára helyén

2011. október 17. hétfő 16:03

Átadták a Telekom Stúdiót a PTE-KTK régi könyvtára helyén

Különleges nap volt a hétfő a PTE Közgazdaságtudományi Karának életében, a Magyar Telekom jóvoltából ugyanis a régi könyvtárhelyiség új köntösbe bújt. A mától Telekom Stúdió névre hallgató termet jelképes örökbefogadással egybekötve adta át a cég az egyetemnek.

Október 17-én, hétfő délelőtt tizenegy órától támadták be a magentaszínű „T" betűk a Közgazdaságtudományi Kar „B" épületét, Telekom Nap lévén. A rendezvény apropója a felújított és technikailag maximálisan felszerelt Telekom Stúdió B 323-as termének átadása volt, melyet a távközlési cég és a PTE stratégiai megállapodásának részeként varázsoltak modernné.

A PTE a Telekom esetében a nyolcadik olyan állomás, ahol több millió forintos, oktatási tevékenységet elősegítő támogatást nyújt - egy-egy felújítással vagy technikai kütyük, tanszercsomagok biztosításával. Mindez része a nagyvállalat fenntartható fejlődést követő programjának.

A fenntartható fejlődés három alappillére a gazdaság, a társadalom és a környezet, amelynek támogatásával élhetőbbé tehetők a mindennapok anélkül, hogy lemondanánk a XXI. századi kényelemről. A Telekom is beállt azon cégek sorába, amelyek ilyen elvek alapján működnek.

- Családbarát munkahelyeket teremtünk, a diákoknak fizetett gyakornoki programokat biztosítunk, így segítve az elhelyezkedésüket. Az esélyegyenlőségi tervünk keretében megalkotott Jövő-Menő felzárkóztató programunknak köszönhetően a kisebbségi honpolgárok integrációját is segítjük - válaszolta a Pécsi Újság.hu munkatársának Somorjai Éva, a Magyar Telekom humán erőforrás vezérigazgató-helyettese arra a kérdésre, mit jelent számukra a fenntarthatóság.

A délutáni jelképes örökbefogadást követően Somorjai ennek fontosságáról beszélt, az újonnan beszerelt kivetítőt használva segítségül. Megtudtuk, hogy az etikus vállalatirányítás, a felelős tartalomszolgáltatás, a megújuló energiaforrások használata és a környezetvédelem is irányadó náluk az egyetemisták segítése mellett.

A ceremónia alatt szelvénykitöltéssel lehetett jegyet nyerni a Punnany Massif esti unplugged koncertjére, ahová csak a nyertesek és az egyik közösségi oldalon regisztrált rajongók juthatnak be.

Wolfie és Meszi képviselte a bandát a koncert előtti Filmklub beszélgetős délutánján. A designer drogokról értekeztek többek közt dr. Szemelyácz János pszichiáterrel és Barna Erika addiktológussal a Kék Pont Alapítványtól, melyet támogatásával szintén felkarolt már a Telekom.

Képünkön Somorjai Éva és Dr. Ulbert József, a PTE Közgazdaságtudományi Kar dékánja.


Mácsadi A. - Fotó: Dittrich Éva