Az ebola-védőfelszerelést is bemutatják a sürgősségi napokon

2014. szeptember 25. csütörtök 11:59

Az ebola-védőfelszerelést is bemutatják a sürgősségi napokon

A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar (PTE ETK) Sürgősségi Ellátási és Egészségpedagógiai Intézete szeptember 26-27-én immár 9. alkalommal rendezi meg a Pécsi Sürgősségi Napok konferenciát, melyen a sürgősségi ellátás aktuális kérdései kerülnek terítékre.

A szakmai rendezvény az idei alkalommal az „Acut vascularis történések sürgősségi ellátása" témakör köré szerveződik, két napon keresztül, hazai és külföldi neves előadók bevonásával. A péntek délelőtti előadások végén bemutatják a magas kockázatú fertőző betegek ellátása során - így az ebolás betegek esetében is - használatos védőfelszerelés gyakorlati használatát, melyet szakszerű magyarázat követ. Ezt a felszerelést hazánkban már az elmúlt napokban is alkalmazták a mentők a budapesti ebola-gyanús nigériai beteg esetében.

A konferencián előadások hangzanak el - többek között - külföldi előadók tolmácsolásában a retrospektív dózisértékelés sürgősségi és klinikai helyzetéről, a hőségriadó rendszer tervezetéről kórházak részére. Előadást hallhatunk továbbá egy speciális szívritmuszavart gyógyító központ eredményeiről, valamint a STEMI-s betegek ellátásáról. Hazai előadóink segítségével betekintést nyerhetünk az akut vaszkuláris történések osztályozásának rendszerébe, megismerhetjük differenciál diagnosztikáját. Előadást hallhatunk a transztelefonos EKG jelentőségéről a sürgősségi kardiológiai ellátásban. Megismerhetjük a cerebrovasculáris események kimenetelét befolyásoló tényezők szerepét, a hipotermiát az újraélesztésben, továbbá az új perspektívákat a poszt-mortem diagnosztikában.

A második napon előadás hallható többek között a LUCAS2 mellkas-kompressziós eszköz alkalmazásának tapasztalatairól. A PTE ETK mentőtiszt szakirányán diplomát szerzett pályakezdő mentőtisztek előadásában hallhatunk a permisszív hipotenzió és a súlyos sérült ellátásának kérdéseiről a sürgősségi ellátásban, az intraossealis technikai ismeretek és készségek vizsgálatáról. Előadást hallhatunk a mentődolgozók felkészültségéről tömeges közlekedési balesetek felszámolása esetén.

 

Forrás: PTE – Fotó: Sóki Tamás/MTI