Az MSZP-s botrányhős, Simon Gábor pénzéről pécsi jogtudósok döntik el, vissza kell-e adnia
2014. március 04. kedd 22:33

Kecskés László professzor, a Pécsi Tudományegyetem jogi karának dékánja (képünkön) szerint március 20-ig elkészülnek azzal a szakvéleménnyel, amelynek alapján eldől, hogy vissza kell-e fizetnie Simon Gábornak, volt szocialista pártelnök-helyettesnek és képviselőnek 36 millió forintot. A döntést megalapozó szakmai vélemény kialakítását végző pécsi tudósok összehangolt munkát végeznek, a szakértői vizsgálat eredményét a polgárjogi, az alkotmányjogi és a munkajogi tanszék vezetőjének együttes álláspontja alkotja majd.
Mint ismert, a parlament mentelmi bizottsága február elején - a Magyar Nemzet c. budapesti napilap főszerkesztőjének kezdeményezésére - vagyonosodási vizsgálatot indított a volt szocialista elnökhelyettes, Simon Gábor ellen.
A parlament mentelmi bizottsága a Pécsi Tudományegyetem jogi karát kérte fel egy szakértői vizsgálat elvégzésére. Ennek célja, hogy milyen címen lehetne visszakövetelni Simontól azt a közel 40 millió forintot, amelyet 2009 óta, az első "hibás" vagyonbevallása óta eltelt időszakban képviselői juttatásként felvett.
Dr. Kecskés László (képünkön), a PTE jogi karának dékánja a Pécsi Újság.hu érdeklődésére azt mondta, hogy várhatóan március 20-ig elkészülnek a szakvéleménnyel. (A mentelmi bizottság elnöke, Rubovszky György több fórumon is hangoztatta, hogy terveik szerint március 31-ig le kívánják lefolytatni az eljárást.)
- Feladatunk szerint megvizsgáljuk és értelmezzük a különböző jogalapokat, hogy aztán alternatívákat tárjunk a megrendelő, azaz a mentelmi bizottság elé. Lényegében megvizsgáljuk, hogy milyen jogalapok alapján lehet rendezni a felek, tehát Simon Gábor és az országgyűlés közötti viszonyt - mondta a dékán.
A professzor közölte, a munkában részt vesz a polgárjogi, az alkotmányjogi és a munkajogi tanszék is, s „más tanszékről is bedolgoznak kollégák bizonyos résztémákban, de nem az ügy nagysága, hanem sokirányú jellege miatt".
- A jogi kar technikai értelemben az országgyűlés hivatalával, szakmai értelemben pedig az országgyűlés mentelmi bizottságával szerződött. A munka megvalósításában a három említett tanszék vezetője lesz a szakmai koordinátor: Nochta Tibor egyetemi docens, a polgárjogi tanszék vezetője; Tilk Péter egyetemi docens, az alkotmányjogi tanszék vezetője és Berke Gyula egyetemi docens, a munkajogi tanszék vezetője. Én mint polgárjogász veszek részt a munkában - árulta el.
Kecskés László kérdésünkre nem kívánt állást foglalni abban, hogy milyen folytatása lehet az ügynek.
- Prejudikáció, a szakértői felelősséggel és etikával összeférhetetlen lenne, ha bármit is mondanék előre a vizsgálatról - hárította kérdésünket.
H. L. B. - Fotó: Dittrich Éva
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Szörnyű tragédia történt Baranyában:...
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Kora nyárias napunk lesz húsvétvasárnap
- Sínekre tett kanapé és hűtőgép miatt...
- Nagyszombaton véget ér a nagyböjt,...
- Csillagesőt, sőt, tűzgömböket is...
- Vers mindenkinek - Krisztus támad és...
- Holtan találtak rá a Pécsről vasárnap...
- Így tartanak nyitva a patikák a...
- Ha tehene van, hétfőtől már ismét...