Bölcsész Akadémián tanulhatunk a PTE-n

2012. szeptember 17. hétfő 15:54

A PTE Bölcsész Akadémia című előadássorozat a nagyközönség - köztük a középiskolások és tanáraik - számára kívánja bemutatni a bölcsészet- és társadalomtudományi kutatások legújabb eredményeit, a Mindentudás Egyetemével rokon formában.

A program keretében olyan nemzetközileg is elismert tudósok mutatják be legújabb kutatási eredményeiket, akik más felsőoktatási intézményekben, kutatóhelyeken tevékenykednek. A szemeszterenként 10 előadásból felépülő program során a hallgatóság több tudományterület, az irodalom, filozófia, pszichológia, kulturális antropológia, régészet, történelem egy-egy izgalmas szegmenséből kaphat ízelítőt.

Az előadások azonban nem csupán a kvalifikált szakemberek, az egyes tudományok iránt elkötelezett egyetemi polgárok (hallgatók és oktatók) számára nyújthatnak tartalmas időtöltést. A tudományos-ismeretterjesztő jellegű előadások a széles látókörű, ismereteiket gyarapítani kívánó diákok és tanáraik körében éppen úgy érdeklődésre tarthatnak számot, mint az új tudományos eredményekre nyitott művelt nagyközönség soraiban.

A PTE Bölcsész Akadémia szervezői tehát szeretettel várnak minden kedves érdeklődőt, sőt, az előadásokat követően a hallgatóság a témával kapcsolatos kérdéseket is megfogalmazhat. Az előadások ingyenesen látogathatók, melyek egységesen minden hét csütörtökén 18 órakor kezdődnek (az első alkalom szeptember 20., az utolsó november 29.) - két kivétellel - a PTE Vargha Damján konferenciatermében (Ifjúság útja 6.).

Az első előadást szeptember 20-án Langó Péter, az MTA BTK Régészeti Intézet tudományos segédmunkatársa tartja a magyar honfoglalás korát érintő régészeti kutatásokról.


Forrás: PTE