Díjat kapott a PTE Analitikai Kémiai Tanszéke

2011. március 21. hétfő 11:08

A Bioanalitika tanítása és tanulása nevű CEEPUS hálózati együttműködésért miniszteri díjban részesült a Pécsi Tudományegyetem. A Közép-európai Felsőoktatási Csereprogram eredményeinek mind szélesebb körű megismertetését és alkalmazását jutalmazó elismerést 10 éve alapította a Miniszteri Konferencia. A programban részt vevő 16 tagország szakértőinek és minisztereinek közös döntése alapján idén a díjat a Pécsi Tudományegyetem Analitikai Kémiai Tanszéke által koordinált, 10 európai országból 18 tagot magában foglaló hálózat kapta. A nyertes együttműködést a 17. CEEPUS Miniszteri Konferencián hirdették ki pénteken este Varsóban.

Kilár Ferenc professzor, a hálózat koordinátora a díj kapcsán elmondta: „Külön örülünk, hogy a bioanalitikában végezhettük a főleg nyári egyetemeken zajló közös munkát, mert ez egy igazán izgalmas, és modern területe ma a tudománynak".

A díjat már hatodik alkalommal viszi haza magyar koordinációjú hálózat, és nem csekély érdeme a magyar felsőoktatásnak, hogy a miniszteri díjat jelképező üvegszobor hivatalos odaítélése óta minden nyertes hálózat munkáját gazdagítja egy vagy több magyar partnerintézmény. Az idei díj különlegessége, hogy a pécsiek másodjára részesültek az elismerésben: már 2003-ban is a Kilár Ferenc professzor által koordinált hálózat vihette haza a díjat.

A CEEPUS (Central European Exchange Program for University Studies) program a felsőoktatás területén együttműködő partner intézmények között teszi lehetővé oktatói és hallgatói mobilitások lebonyolítását, nyelvi- és szakmai kurzusok, nyári egyetemek, valamint hallgatói kirándulások szervezését, hosszú távú szakmai együttműködések kialakulását támogatja a térségben, ezzel elősegítve Közép-Európa stratégiai szerepének erősödését.

Jelenleg a következő országok akkreditált felsőoktatási intézményeibe lehet utazni CEEPUS támogatással: Albánia, Ausztria, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Csehország, Horvátország, Koszovó, Lengyelország, Macedónia, Magyarország, Montenegró, Románia, Szerbia, Szlovákia és Szlovénia.

2011-től a CEEPUS harmadik, a kutatási tevékenységekre is nyitó szakaszában új taggal bővült a CEEPUS tagországok száma: Moldovával.

Magyarországon a program nemzeti koordinációját a Tempus Közalapítványon belül működő CEEPUS Magyarországi Iroda látja el.

Forrás: PTE