Fordulat: mégis lesz kórházintegráció

2009. november 05. csütörtök 19:49

Fordulat: mégis lesz kórházintegráció
A legújabb fejlemények szerint mégis megköttetett a megállapodás a Baranya Megyei Önkormányzat és Pécsi Tudományegyetem között a tervezett egészségügyi integrációval kapcsolatban. Egy csütörtök délutáni megbeszélésen ugyanis Gábriel Róbert, az egyetem rektora megegyezett Hargitai Jánossal a vitatott munkaügyi jogutódlás kérdésében.

A szerdai hírekkel ellentétben nemhogy megakadt, hanem egyenesen megegyezéssel ért véget a két fél között régóta húzódó kórházintegráció ügye. A megyei kórház és az egyetem klinikai központjának január elsejével tervezett összevonása így az eredeti szándékoknak megfelelően révbe érhet - ehhez már csak a megyei közgyűlés pénteki jóváhagyása szükségeltetik.

Gábriel Róbert (képünkön), a PTE rektora a Pécsi Újság.hu-nak azt mondta, hogy az átadás-átvétel utolsó vitás pontját is tisztázták, így „minden akadály elhárult a további közös munka elől". A munkaügyi jogutódlás kérdésében az egyetem három kisebb volumenű javaslattal állt elő, amit a megyei közgyűlés elnöke elfogadott. Így az egyetemnek már csak a fenntartója felé kell jeleznie a megszületett megállapodást, hogy a kulturális miniszter ellenjegyezhesse - azaz érvényesítse - a szerződést.

Tisztázódott a 13 milliárdos TIOP-program kapcsán az egyetemre delegált miniszteri biztos feladatköre is. Mint azt Gábriel Róbert kifejtette, a minap az Oktatási és Kulturális Minisztériumban megtartott egyeztetésen világossá vált a két biztos tevékenységi köre, azaz nem lesz átfedés a két pozíció között.

A frissen érkezett miniszteri biztosnak - Weisz Imrének, a Reorg Consult Tanácsadó Kft. ügyvezetőjének - nem lesz beleszólása a napi ügyekbe, azokra semmilyen ráhatással nem fog bírni, ezeket a napi teendőket a kincstári biztos viszi a továbbiakban is. A kincstári biztos ellenben „nem folyik bele a konszolidációs terv és a TIOP-program további alakításába - mindössze ellenjegyzi majd az egyetem által benyújtott pályázatot".

Weisz Imre feladatköre két részre bontható: egyfelől kialakítja majd a TIOP-pályázat fenntarthatósági mutatóit, azaz azt a jelzőrendszert, amelynek alapján a projekt sikerességét pénzügyi szempontból mérni lehet. Másfelől pedig ki kell dolgoznia egy középtávú konszolidációs programot - természetesen az egyetem apparátusa és egy kisebb külsős csapat segítségével.

EQM