Idén már 3D-ben is megcsodálhatjuk a Pollack Expót

2014. február 26. szerda 09:20

Idén már 3D-ben is megcsodálhatjuk a Pollack Expót

Melyik gyerek vagy élénk fantáziájú felnőtt nem gondolkodott már el azon, hogy milyen jó lenne a Varázsceruza című mesefilmben látott módon a lerajzolt tárgyakat térben is megjeleníteni? Rátai Dániel fiatal feltaláló ezt megvalósította, és a Pollack Expo szervezői pedig megmutatják minden érdeklődőnek, akik ellátogatnak a szakkiállításra.

Dél-Dunántúl legnagyobb szakkiállításán - amely február 27-én és 28-án várja látogatóit az Expo Centerben - ebben az évben is ipari cégek, kamarák, egyéni vállalkozók, egyetemi oktatók és hallgatók találkoznak, megosztva egymással legújabb kutatásaikat, bemutatva a legkorszerűbb ipari eljárásokat.

A Pollack Expót a Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kara szervezi immár nyolcadik alkalommal. A szervezők évről évre új fejlesztések, beruházások köré igyekeznek felépíteni szakmai konferenciájukat, érintve az építő-építész, gépész, informatika, környezetvédelem és a villamosipar területeit.

Az idei nyitó előadások részint az informatikai alkalmazások, részint a villamosipar top témáit tárja a látogatók elé. Nagy érdeklődésre számíthat a „Belépés a tárgyalkotás világába" című előadás, hiszen ki az, aki nem időzött el gondolatban azon, hogyan léphetné át a virtuális valóság határait? Ezt az álmot váltotta valóra a Leonar3Do! A Leonar3Do Virtuális Valóság Eszköz lehetővé teszi bármilyen hagyományos PC-ből virtuális valóság eszköz kialakítását.

A szakkiállításon bemutatják a 2013-as fejlesztésű Leopoly.com ingyenes oktatási eszközt, aminek segítségével bárki számára elérhetővé válik a 3D alkotás élménye, a 3D nyomtatás, szkennelés, és interakcióba léphetnek a virtuális valósággal egy egyszerű böngészőn keresztül.

A virtuális világból pedig egy nagyon is valóságos élethelyzetbe nyerhetnek bepillantást a plenáris ülés hallgatói. A Paks II. elnevezésű beruházás az évtized legjelentősebb projektjének ígérkezik a dél-dunántúli régióban, ezért nagy az érdeklődés a mérnöktársadalom és a fogyasztók részéről egyaránt. Az MVM Paksi Atomerőmű újonnan épülő atomerőművi blokkjainak megvalósításáról szóló előadás kizárólag szakmai szempontokból vizsgálja a beruházás jelentőségét, s ennek kapcsán kitér a megvalósítás szakaszaira, és a projekt műszaki, szervezési és a környezettel kapcsolatos kihívásaira.

A Pollack expók állandó kísérőrendezvénye a Baranya Open Robotprogramozási verseny, amelyet a Pollack hallgatói szerveznek és bonyolítanak le. A versenyt középiskolás diákok részére szervezik, ösztönözve őket az önálló problémamegoldásra a robottechnika területén. A 2 fős középiskolai csapatok több forduló után a Pollack Expo alatt megrendezésre kerülő döntőn mérkőznek meg egymással az impozáns fődíjért, ami egy részvételi lehetőség a Magdeburgban megrendezésre kerülő RoboCup German Open Nemzetközi versenyen.

A hallgatók részéről nem merül ki a játékszervezésben a szakkiállítás, résztvevői a szakmai előadásoknak, segítői a kiállítási standoknak, és főszereplői az állásbörzének, amelynek keretében már sok végzős hallgató kapott munkalehetőséget vagy ajánlatot az ipari cégektől.

Az ingyenesen látogatható kiállításra és kísérő rendezvényeire szeretettel várják az érdeklődőket 2014. február 27-28-án a Pollack Expo szervezői!

 

Forrás: PTE