Kiugró lehetőség a pályakezdő kortárs egyetemistáknak

2011. december 22. csütörtök 15:43

Több éves tehetséggondozó program indul a pályakezdő magyar képzőművészek támogatására, a kezdeményezés főbb elemei között kiállítás és ösztöndíj-lehetőség is szerepel. A PTE Művészeti Karáról is jelentkezhetnek a hallgatók.

Az UniCredit Bank tehetségprogramjának egyik fő célja felélénkíteni a kortárs magyar műtárgypiacot, ennek elősegítésére dolgoztuk ki a többszintű tehetséggondozó programot - közölte a pénzintézet csütörtökön az MTI-vel.

A bank a projekt során egyrészt bemutatja, másrészt fiatal tehetségek alkotásaival bővíteni kívánja meglévő műgyűjteményét, amelyet az ország határain túl több nyelvű katalógusa segítségével népszerűsít.

A fiatal képzőművészeket támogató program indító eseményeként 2012. február 14. és 28. között kiállítást és vásárt rendeznek a Kieselbach Galériában, ahol a nagyközönség is megtekintheti a gyűjtemény legszebb darabjait, valamint a bank műtárgygyűjteményéről szóló kiadványt. A bemutatott alkotások közül néhány tárgy megvásárlását is lehetővé teszik az érdeklődők számára.

A kiállítás-megnyitón közzéteszik a pénzintézet Tehetségprogram a magyar kortárs művészetért elnevezésű ösztöndíjpályázat részletes felhívását, amely három ifjú alkotó számára féléves ösztöndíj-lehetőséget kínál, további tíz fiatal tehetség pedig egyszeri támogatásban részesül képvásárlás formájában.

Mint írták, a program egyik kiemelten fontos eleme, hogy az ösztöndíjidőszak végén az ösztöndíjasok számára egyfajta kamara-kiállítást szerveznek, alkotásaik közül pedig egy-egy a gyűjtemény állandó darabjává válik. Ezáltal a bank bemutatkozási és kiugrási lehetőséget teremt a fiatal művészek számára.

A programra a művészeti felsőoktatás - a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kara, a Budapesti Képzőművészeti Egyetem és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem - hallgatói, illetve az ott végzett 23-33 év közötti fiatalok jelentkezhetnek, valamint azonos feltételekkel benyújthatják pályázatukat a Kolozsvári Művészeti Egyetem végzős és végzett hallgatói.

A pályaművek értékelését végző kuratóriumban van mások mellett Gulyás Gábor, a Műcsarnok igazgatója, Einspach Gábor, az Artmagazin kiadója, Balogh Péter, az Amadeus Művészeti Alapítvány vezetője és Giró-Szász Krisztina, a FineArt Invest ügyvezetője.

(mti)