Kommunikációs kurzus indul a pécsi orvoskaron
2015. február 16. hétfő 13:14
Kommunikációs készségeket fejlesztő kurzus indul február 18-án, szerdán végzős hallgatók számára a pécsi orvoskaron Prof. Dr. Miseta Attila, a PTE Általános Orvostudományi Kar dékánjának javaslatára és megbízásából. A kurzus pilot jellegéből adódóan a részvétel a hallgatók számára meghívásos.
A hallgatói és oktatói tapasztalatok alapján a következő tanévben a skill laborba tervezett programot a Családorvostani Intézet hirdeti meg felsőéves hallgatók számára. A kurzus ki-dolgozói, a trénerek: Dr. Csikós Ágnes, Prof. Dr. Füzesi Zsuzsanna, Prof. Dr. Tényi Tamás, Dr. Rinfel József.
Egészségügyi struktúra átalakítás, várható ágyszám-csökkentés, elvándorló orvosok és nővérek, alulfinanszírozottság, hogy csak néhányat említsünk az egészségügy mindennapi bajai közül. Miért gondolja úgy akkor egy orvoskari dékán, hogy felkér egy szakértői csapatot, dolgozzon ki olyan kurzust az orvostanhallgatók számára, amely a kommunikációs ismereteiket növeli, és e területen a készségeiket fejleszti?
A magas szintű orvosi technikára, technológiára épülő egészségügyi ellátásban mi szükség van a jobb, hatékonyabb orvos-beteg kommunikációra? Miért kell ezt tanítani, hiszen mindenki tud valahogyan kommunikálni? Fejleszthetők-e ezek a képességek, ha igen, hogyan? Kinek az érdeke a jobb kommunikáció és az eredményesebb gyógyítói kapcsolat? Csak a betegeké, vagy az orvosoké, egészségügyi személyzeté is? Morális kötelességről vagy gazdasági érdekekről is szó van?
Forrás: PTE
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Kora nyárias napunk lesz húsvétvasárnap
- Szörnyű tragédia történt Baranyában:...
- Vers mindenkinek - Krisztus támad és...
- Ha tehene van, hétfőtől már ismét...
- Május közepéig lehet nevezni a...
- Csillagesőt, sőt, tűzgömböket is...
- Sínekre tett kanapé és hűtőgép miatt...
- Súlyos pécsi baleset helyszínén...
- Elrabolta négyhónapos csecsemőjét egy...