Magyar-török agykutatási projekten dolgoznak a PTE-n
2016. november 28. hétfő 11:36

Az MTA-PTE NAP Transzlációs Idegtudományi Kutatócsoport és az Isztambuli Kültür Üniversitesi Agy Dinamikai, Kognitív és Komplex Rendszerek Kutatóközpontjának munkatársai között 2015-ben megkezdett együttműködés folytatásaként valósult meg a TIKA támogatásával a humán idegrendszeri működések mérésére alkalmas laboratórium korszerűsítése.
Az úgynevezett neurokognitív zavarok, különösképpen az Alzheimer-kór és a hasonló rendellenességek területén a Nemzeti Agykutatási Program (NAP) és a TIKA által nyújtott támogatás keretein belül fontos munkát végző török és magyar tudósok kezdeményezésére létrejött laboratóriumi korszerűsítés kapcsán lehetőség nyílik az emberi idegrendszeri működések legkorszerűbb vizsgálatára.
A felújítást követően a kutatók a laboratóriumban képesek olyan mérések elvégzésére, amelyek a nemzetközi kutatás élvonalában is megállják a helyüket.
Forrás: PTE - Fotó: MTI/Balázs Attila
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A pécsi vásárban néha átok is jár a...
- Ingyenes szűrővizsgálatokat tartanak...
- Éjjel ismét fagy várható, nappal sem...
- Lesz elegendő tojás húsvétra, s addig...
- Oszlopot döntött a traktorával, aztán...
- Pécsett és Baranya több pontján is...
- Nem árvák, ne szedjük össze a...
- Ahol meg-megáll az idő: a pécsi...
- Országszerte fagyott hétfőre virradó...
- Egész héten gyorshajtókra vadásznak a...