Megújítja török kapcsolatait Pécs, a megye és a PTE
2012. április 26. csütörtök 07:54

A Pécsi Tudományegyetem és a törökországi Dumlupinar University között 2003-ban kötött együttműködés megújításáról folytat tárgyalást kütahyai részről Ahmet Karaaslan rektor, pécsi részről Bódis József rektor úr április 27-én. A találkozó keretében hosszabbítják meg az egyetemközi szerződést is.
A Dumlupinar Egyetem Pécs törökországi testvérvárosában, Kütahyában található. A testvérvárosi kapcsolaton kívül Baranya megyének is hasonló együttműködési megállapodása van az ottani tartománnyal. A formális kapcsolatfelvétel 2003-ban a már meglévő városi és megyei együttműködéseknek volt köszönhető.
Kütahyában jelentős porcelánipar található (Güral Porselen), ennek megfelelően a mérnökképzés fontos hangsúllyal van jelen az egyetemen. Képzési palettájukon ugyanakkor megtalálható az orvosképzés, a közgazdász- és a bölcsészképzés is. Az együttműködés elmúlt éveiben oktatói-hallgatói cserék, vendégoktatások zajlottak, eleinte az egyetemközi szerződés, majd később immár az ERASMUS program keretében.
Az együttműködésben a PTE Bölcsészettudományi Kara, Természettudományi Kara, valamint a Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar érintett. Ugyanezen karoknak van jelenleg is érvényes ERASMUS hallgatói cserekapcsolatuk a Dumlupinar Egyetemmel. Korábban a PMMK és a TTK kari megállapodásokat is kötött a Dumlupinar Egyetem testvérkaraival.
Az elmúlt két évben mindhárom, a szerződésben érintett kar oktatói tartottak Kütahyában szemináriumokat: a BTK angol nyelv és irodalom, valamint szociológia; a PMMIK elektrotechnika, gépészet, építőmérnök, a TTK pedig biológia, fizika, kémia és matematika tárgykörökben.
Fontos megemlíteni, hogy a két egyetem és a két város közös kulturális rendezvényeket tartott egymás egyetemein. 2004-ben Pécs Napok voltak Kütahyában, 2005-ben pedig török hét Pécsett.
A Dumlupinar University-t képviselő Ahmet Karaaslan rektor egyébként a Tudományos
Kutatói Ösztöndíjalap tagja, az egyetem Pénzügyi tanszékének tanszékvezetője, illetve az egyetem Szociális Ismeretek Intézetének igazgatója.
A török delegáció Mohács és Szigetvár felkeresése után tárgyal a Pécsi Tudományegyetem, valamint Pécs városának vezetőivel.
EQM - PTE - Fotó: dumlupinar.edu.tr
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Húsvét után is marad a meleg, mégsem...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Hetvenöt éves Rubik Ernő, a bűvös...
- Szörnyű tragédia történt Baranyában:...
- Ferenc pápa: nincs béke a...
- Felborult egy kishajó a Dunán, egy...
- Jövő keddtől módosított menetrend...
- Nem ízlett a bajai halászlé, a pincér...
- Elindult a virágzás, munkába állt 20...
- Csillagesőt, sőt, tűzgömböket is...