Miseta prof. az orvoskari dékán
2010. június 02. szerda 18:10
Dr. Szekeres Júlia korábban azt mondta , szeretné, ha világos, egyszerű, következetesen alkalmazott szabályok szerint működne a kar a jövőben. Céljai között említette a PTE Klinikai Központ és az elméleti intézetek összhangjának, együttműködésének megvalósítását.
Miseta professzor nemrég lapunkban fejtette ki, a kar felszabaduló forrásait saját fejlődésükre, a személyi állomány bővítésére használná fel. Programjának egyik fő elemeként szeretné elérni, hogy a PTE kihelyezett orvosképzést indítson a norvég, illetve az ír fővárosban.
A dékánválasztáson a szavazásra jogosultak 69-50 arányban Miseta Attila programját támogatták.
FRISSÍTVE:
(17:54)
Gábriel Róbert, a PTE rektora a kortesbeszédek előtt a múlt hétvégi egyetemi letartóztatásokra utalva hangsúlyozta, a vezetőválasztás mindig komoly felelősséggel jár.
Az aspiránsok beszédét Dr. Miseta Attila kezdte, aki mintegy tíz percben foglalta össze dékáni pályázatának főbb - a Pécsi Újság.hu-ban korábban már ismertetett - elemeit. Kiemelte az elmúlt évben végrehajtott gazdasági konszolidációt, amelynek az általa a PTE legerősebb karának nevezett ÁOK státuszának megerősödését kell magával hoznia a jövőben.
Fontos feladatnak nevezte az oktatás személyi és tárgyi feltételeinek megerősítését, a Klinikai Központtal fennálló kapcsolatuk szorosabbra fűzését. Meglátása szerint hatékonyabbá kell tenni az adminisztrációt, valamint sürgette, hogy a gyógyszerészeti, illetve fogászati képzésekre külön karokat hozzanak létre.
Ezt követően Dr. Szekeres Júlia szólt a jelenlévőkhöz, aki a dékáni székért való indulásának motivációját a kar tragikus helyzetével indokolta. „Az egyetem egy lefelé menő spirál közepén van" - fogalmazott. Megjegyezte, a meggyanúsított egyetemi dolgozók között van az orvoskar volt HÖK vezetője is. Szekeres Júlia úgy látja, a fentiek vezettek ahhoz a presztizsveszteséghez, hogy immár a PTE orvoskarára jelentkezik a legkevesebb magyar hallgató.
Programbeszédében újra felhívta a figyelmet az átlátható szabályok fontosságára, valamint az elburjánzott adminisztráció káros hatásaira. Hangsúlyozta, tovább már nem tartható az elméleti intézetek és a klinikum egymástól való eltávolodása. Ezt követően részletekbe menően is ismertette megválasztása esetén foganatosítani kívánt cselekvési tervét, amelyről korábban lapunknak is beszámolt.
A beszédeket követően kezdődött meg a dékánválasztás, amelynek eredményét Gábriel Róbert ismertette: a szavazásra jogosultak 69-50 arányban Miseta Attila programját támogatták. A sejtbiológus professzor az eredményhirdetést követően vetélytársának megköszönte a tisztességes versenyt, s egyúttal reményét fejezte ki, hogy a jövőben a közös célok elérésében kívülről is támogatni fogják egymást.
A többségi bizalommal kitüntetett professzor a Pécsi Újság.hu-nak elmondta, mandátuma szeptember 19-én lép életbe, így egy egész nyár áll rendelkezésére, hogy átgondolja jövőbeli intézkedései sorrendjét. Miseta Attila kifejtette, az új kormányprogram egészségügyi és oktatási elképzelései várhatóan egy hónapon belül kiderülnek és ennek ismeretében a dékáni hivatal működését érintő struktúraváltást fog kezdeményezni. Célja, hogy az ÁOK a Klinikai Központtal együtt a lehető leghatékonyabban tudjon működni.
HAMAROSAN KÉPGALÉRIA!
B. G. - Fotó: Dittrich Éva
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Szomorú húsvétja volt egy pécsi...
- Hűsítő zivatarok érkezhetnek kedden...
- Húsvét után is nagyon várják a...
- Szörnyű tragédia történt Baranyában:...
- Jövő keddtől módosított menetrend...
- Figyelem! Csillagesőt, tűzgömbeket is...
- Ferenc pápa: nincs béke a...
- Ferenc pápa: vannak, akik még ma is...
- Locsolkodás, hímes tojás - Nézegessen...
- Ferenc pápa megjelent a Szent Péter...