Mit gondolnak a hallgatók a PTE-ről?

2010. február 24. szerda 18:49

Mit gondolnak a hallgatók a PTE-ről?
A hallgatói elégedettséget 2007 óta évente felmérik a Pécsi Tudományegyetemen. Farkas Ferenc, általános és stratégiai rektorhelyettes elmondása szerint az elmúlt évekhez képest - ugyan nem szignifikáns módon -, de javult az egyetem belső megítélése idén.

A záróvizsga napján kerül sor a kérdőívek kitöltésére, kérdései ötfokozatú skálán osztályozzák az elégedettségi szintet. Legutóbb a végzős hallgatók közül 1643 fő vett részt a felmérésben, amely többek között a PTE-n eltöltött oktatási időszak, az intézmény és az ott megszerzett diploma elismertségére, megítélésére vonatkozott, illetve hogy mennyire készítette fel a hallgatóit az egyetem a munkaerő-piaci elhelyezkedésre.

„A gyakorlatorientált képzést hiányolták legtöbben, emellett a hallgatói szolgáltatások fejlesztésére kell törekednünk, ez utóbbit több pályázatunk is támogatja most" - vázolta fel Farkas Ferenc a Marketing Osztály és Minőségbiztosítási Bizottság közös felméréséből levont legfontosabb következtetéseket.

A legelégedettebbek a Közgazdaságtudományi és az Állam-és Jogtudományi Kar hallgatói voltak, míg a legkevésbé a Művészeti Kar esetében. Általánosan nőtt a szakmán kívüli elhelyezkedés mértéke, aminek hátterében egyrészt a gazdasági válság és a piaci igények gyors változása, másrészt a felsőoktatás telítettsége, a túlképzés, valamint az alacsony felvételi követelmények állnak.

„Átmeneti időszakra képezzük a hallgatókat, amelyben egyre nehezebb az elhelyezkedésük. De egy értelmiségi életpálya negyven év, aminek az elején, ha nehézségek is adódnak, az nem jelenti, hogy az egész képzés felesleges volt. Mi a jövőre képzünk" - jellemezte az egyetem célkitűzéseit a rektorhelyettes.


Takács Tímea - Fotó: PTE