Nagyszabású pályázat keretében újítják meg az orvosképzést

2012. március 26. hétfő 15:47

Nagyszabású pályázat keretében újítják meg az orvosképzést

A magyar orvos oktatás elméleti tárgyainak jelentős részét és a gyakorlati tárgyak kisebb részének oktatását újítják meg digitális tananyagfejlesztés keretében a Pécsi Tudományegyetem oktatói a Szegedi Tudományegyetem és a Debreceni Egyetem közreműködésével. A mintegy 145 millió forintból megvalósuló projekt a magyar orvosképzés egészét korszerűsíti.

Az orvosképzés egésze során, az elsőtől egészen az ötödik évig használhatóak lesznek azok a digitális tananyagok, amelyeket a TÁMOP-4.1.2.A/1-11/1-2011-0094 sz. pályázat keretében készítenek el a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának oktatói a Szegedi Tudományegyetem és Debreceni Egyetem szakmai segítségével és a Nordex Kft. Dialóg-Campus Kiadó együttműködésével. A korszerű tananyagot a debreceni, pécsi és szegedi orvosképzésben hasznosítják majd.

A három nyelven - angol, magyar, német - elkészülő digitális tananyagok újszerűségük miatt hiánypótló szerepűek, és nem csupán a magyar nyelvű orvosképzés korszerűsítésében, hanem a külföldi hallgatók Magyarországra vonzásában is jelentős szerepet játszhatnak majd.

A Prof. Dr. Komoly Sámuel, a PTE ÁOK Neurológia Klinika intézetvezetőjének vezetésével zajló tananyagfejlesztés az emberi életfolyamatok idegi szabályozásának területén hoz létre naprakész digitális tananyagokat, többek között az autonóm idegrendszer, komplex agyi tevékenységek, a tudatmódosító szerek, személyiség, társas kapcsolatok, diffúz neurológiai elváltozások, idegrendszeri sérülések és neurológiai vizsgálati módszerek terén.

A projekt másik része a „Képzők képzése", amely a színvonalas utánpótlást hivatott biztosítani a leendő tananyagfejlesztők képzése révén, ezáltal szavatolva, hogy a pályázat során elkészített tananyag hosszú ideig naprakész maradjon. A projekt ezen részében pedagógia-didaktikai, szakmai valamint infokommunikációs technikai képzések zajlanak, ezzel is biztosítva a legkorszerűbb ismeretek legkorszerűbb formában való megjelenítését.

A 2012 márciusának elején elindított fejlesztési program 2014 februárjának végéig, két éven át zajlik.