Sikerrel zárt az első Alumni napok a BTK-n

2010. október 17. vasárnap 16:25

Idén elsőre, de hagyományteremtő szándékkal szervezte meg a PTE BTK Alumni napjait 2010. október 13-14-én. A program célja egyrészt az volt, hogy a karon végzett, azóta sikeres pályát befutó korábbi hallgatók beszélgetései, élményei révén kirajzolódhassanak különböző pályaképek jelenlegi hallgatóink számára, illetve az öregdiákok találkozása, kapcsolataik megújítása is szem előtt lebegett, kiegészülve azzal a szándékkal, hogy minél szélesebb kapcsolati tőke kialakulására adódhasson lehetőség.

A kétnapos rendezvényen tematikus blokkokba rendezve került sor beszélgetésekre. A PTE BTK-ra jellemző heterogén sokszínűség jegyében öt különböző szekción vehettek részt az érdeklődők.

Szerda délelőtt beszélgetés zajlott az Ifjúság úti aulában a magyar média helyzetéről. A meghívottak között olyan korábbi hallgatók voltak, mint Máté Krisztina televíziós producer, Bakos Piroska televíziós szerkesztő, a soros EU-elnökség szóvivője, illetve Haulis Zoltán producer. A beszélgetés során kirajzolódott, hogy milyen út vezethet a bölcsészdiplomától a képernyő, illetve a médiapiac felé, ugyanakkor olyan kérdések megvitatására is sor került, hogy miért olyan nagyon alulreprezentált a magaskultúra a médiában, vagy hogyan működik a médiagazdaság valójában.

A délután folyamán Somos Zoltán, Somos Ákos és Mayer András beszélgetésének középpontjában a sportriporteri tevékenység, illetve a dél-afrikai labdarúgó világbajnokság emlékezetes eseményei álltak. A Szenes klubban Mészáros Péter cannes-i Aranypálma-díjas rendező rövidfilmjeit vetítette, ezt követően beszélgetés alakult ki a mai magyar filmgyártásról, illetve arról, hogy milyen etikai és pszichológiai felelőssége lehet egy rendezőnek a színészekkel való munka során. A nap zárásaként baráti focimeccseket játszottak egymással oktatók, öregdiákok és hallgatók.

A második napon két beszélgetés zajlott: a délelőtt folyamán a jelenlévők betekintést nyerhettek abba, hogy egy történelemmel foglalkozó kutató (dr. Harsányi Iván), illetve egy színházrendező (Bagossy László) hogyan jut el odáig, hogy meséket, mesekönyveket írjon, illetve hogy egy mese illusztrálása során (Agócs Írisz meseillusztrátor) mire kell odafigyelni, és hogyan lehet sajátos stílust kialakítani, illetve, hogy milyen viszony épül ki szöveg és kép között.

A délben kezdődő beszélgetés résztvevői a magyarországi kisebbségek helyzetéről, lehetőségeikről, identitásukról értekeztek. Dr. Gerner Zsuzsanna, Heinek Ottó, dr. Gyurok János és dr. Beck Zoltán beszélgetésében a kisebbségi törvénytől elindulva a kisebbségek oktatásban való reprezentációján keresztül a kettős identitásig vezető gondolatok mentén térképezték fel a tendenciákat.

Az Alumni napok annyiban is sikeresnek mondható, hogy ugyan korlátozottan, de a meghívott öregdiákok összefutottak korábbi oktatóikkal, csoporttársaikkal, mindemellett közel teltházas kerekasztal-beszélgetéseken oszthatták meg gondolataikat az érdeklődő hallgatókkal, oktatókkal, öregdiákokkal.

Forrás: PTE