Elkezdődtek az épület-energetikai fejlesztések a kormányhivatalnál Pécsett
2017. június 01. csütörtök 15:24

Videó! A Baranya Megyei Kormányhivatal épületeinek épület-energetikai fejlesztéseiről beszélt a csütörtöki sajtótájékoztatón Dr. Nemcsok Dénes helyettes államtitkár, Dr. Horváth Zoltán kormánymegbízott és Csizi Péter országgyűlési képviselő. A fejlesztésekkel kapcsolatban több újdonságot is elárultak.
A projekt keretében megvalósuló, az energiahatékonyság javítására irányuló beruházásokkal a Baranya Megyei Kormányhivatal is hozzá kíván járulni a Nemzeti Energiastratégiában megfogalmazott célokhoz, Magyarország primer energiafelhasználásának csökkentéséhez, az energiabiztonság megteremtéséhez.
Ezeknek a beruházásoknak köszönhetően javulnak az épületek hőtechnikai adottságai, korszerűsödnek a fűtési, hűtési, szellőztetési rendszerei is. Megyeszerte több járási székhelyen a Baranya Megyei Kormányhivatal 31 épületében történik energiamegtakarítást eredményező beruházás. Pécsett 21, Siklóson és Szigetváron 3-3, Mohácson 2, Szentlőrincen és Bólyban pedig 1-1 helyszínen kerül sor kazáncserére, fűtéskorszerűsítésre, napelemek elhelyezésére vagy központi hűtő-fűtőrendszer kialakítására.
A projekthez kapcsolódóan a Kormányhivatal főépületén egy információs LED-táblát is elhelyeztek, amivel folyamatosan szeretnének tájékoztatni mindenkit, nyomon követhető lesz, hogy a megvalósuló beruházásoknak köszönhetően mennyi energiát, és ezáltal mekkora költséget takarít meg a Kormányhivatal.
Pauska Petra
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Egyre melegebbre fordul, napsütéses...
- Ezúttal Kölkednél hatoltak be...
- Hamarosan minden településen lesz...
- Úgy tűnik, meghosszabbítja az...
- Helyi termelőtől vásároltam...
- Felújították az elítéltek imatermét...
- Lezártak egy sávot az M6-oson...
- Szívszorító: gazdára lelt Vándor, a...
- Tízmilliókat nyúlt le ügyfeleitől egy...
- Katzirz Béla: 72! Köszöntjük...