Élő bikaborjút dobott a dögtárolóba egy férfi
2017. augusztus 27. vasárnap 09:20

Nem hívott állatorvost a beteg állathároz a gazdája, mert azt hitte, hogy már elpusztult.
Állatkínzás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt nyomozott a Komlói Rendőrkapitányság az ellen a 39 éves egyházaskozári férfi ellen, aki 2017. június 2-án egy élő bikaborjút dobott a mágocsi állati hullagyűjtő telep konténerébe.
Az elkövető a kihallgatásán elmondta, hogy az állat beteg és gyenge volt, és amikor a borjú már felkelni sem tudott a földről azt hitte, hogy elpusztult, ezért elvitte és bedobta az állati hullagyűjtő telep előtti konténerbe.
A bikaborjúra a telepen dolgozók találtak rá, akik kivették a konténerből és állatorvost hívtak, így a borjú életben maradt.
A gyanúsított ügyében folytatott nyomozást a Komlói Rendőrkapitányság a napokban befejezte, és az ügyben keletkezett iratokat vádemelési javaslattal megküldte az ügyészségnek.
Forrás: BMRFK
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ébresztő úttörőzenekarral, majálisok,...
- Ingyenes a parkolás Pécsett az...
- Már most megkezdődik a szúnyogok...
- Erős üzenetet küldtek Pécsre: az...
- A pécsi varjak köszönik, jól vannak:...
- Ma 75 éves Garami József, a...
- Figyelem, költözik az urológiai...
- Közösségben épülhetnek fel a...
- Helyi termelőtől vásároltam...
- Több kocsival járnak a Mecsek IC-k a...