Futószalagon gyártják a vicces pécsi mémeket, bőven találnak alapanyagot a srácok

2017. március 30. csütörtök 15:14

Futószalagon gyártják a vicces pécsi mémeket, bőven találnak alapanyagot a srácok

Zsiráf és „buszos" Emese is megihlette már a nemrég indult Pécsi Memegyár nevű oldal szerkesztőit. A szöveggel ellátott vicces képek, montázsok alapanyagául bárki és bármi szolgálhat, ugyanakkor kritérium, hogy az alkotásnak „szalonképesnek" kell lennie.

Unaloműzésből hozták létre március elején a Pécsi Memegyárat a közösségi oldalon. A két tizennyolc éves szerkesztő - akik azt kérték, nevük maradjon „homályban" - lapunknak úgy nyilatkozott, hamar kiderült, hogy mások is viccesnek találják a feltöltött tartalmat.

- Nagyrészt saját és barátaink ötleteit dolgozzuk fel, de egyre több kép érkezik a kedvelőktől. Ezeket szívesen fogadjuk és ki is tesszük az oldalra. Ha mémekről van szó, bármi szóba jöhet, ami pécsi kötődésű, kivéve persze, ha sértő vagy nem szalonképes az adott kép.


Akad, aki bombariadó idején is nyugodtan képes falatozni.

A közel kétezer lájkolót maga mögött tudó oldalon elsősorban a tinédzser körökben ismert történeteket és ehhez kapcsolódó sztorikat dolgozzák fel, hiszen a szerkesztők is ebbe a korosztályba tartoznak.

Mi is az internetes mém?

A kifejezés elsősorban az interneten terjedő, legtöbbször vicces (vagy legalábbis annak szánt) tartalmat jelent, amely valamilyen jelenségre, történésre reflektál. Ilyen lehet például egy szöveggel ellátott fotó, illetve videó. Az ismertebb magyar „mémes" oldalak közé tartozik Tibi atya, valamint a TrollFoci.

Persze, az oldalon mindenki megtalálhatja a neki tetsző mémet. Zsiráfot, „buszos" Emesét nem csak a tizenévesek ismerik, ahogy nyilván a bevásárlóközpontokba és a vásárba sem csak ők járnak. Így bárki találkozhatott már hamisított ruhával, esetleg a bombariadó idején is nyugodtan falatozó illetővel.


A szerkesztők felosztották maguk közt a munkát, egyikük általában az ötleteket hozza, míg társa megvalósítja ezeket. 

Téma pedig bőven akad. A fiatalok rengeteg alapanyagot találnak, hiszen gyakorlatilag az egész életüket a városban járva-kelve töltik.


Képeink a Pécsi Memegyárról származnak. 

Palotás Péter