Hajtóvadászat után fogtak el egy férfit Pécsett, aki prostitúcióra kényszerítette élettársát
2022. november 18. péntek 14:03

Fogva tartotta, bántalmazta, és prostitúcióra kényszerítette élettársát egy férfi, a rendőrök pár órán belül elfogták.
Egy pécsi nő tett feljelentést a rendőrségen csütörtökön azért, mert élettársa bántalmazta, valamint korlátozta személyi szabadságában.
A sértett a nyomozóknak elmondta, hogy párja Németországban 2022 augusztusától fogva tartotta, iratait, pénzét, telefonját elvette tőle, és a lakásból sem engedte ki felügyelet nélkül, illetve napi rendszerességgel bántalmazta, megverte.
Elmondta továbbá, hogy Magyarországra történő hazaérkezésüket követően, 2022 novemberétől prostitúciós tevékenységre kényszerítette, az ebből származó pénzt pedig elvette tőle a megélhetésük biztosítása érdekében, illetve azért, hogy a férfi jogosítványt szerezhessen.
Emellett továbbra is napi rendszerességgel bántalmazta a nőt, valamint életveszélyesen megfenyegette őt és családtagjait.
A rendőrök azonnal hajtóvadászatot indítottak az elkövető után, a gyors és hatékony intézkedések eredményeképpen pedig pár órán belül elfogták a feltételezett elkövetőt Pécsett.
A 31 éves váci férfit előállították a főkapitányságra, ahol gyanúsítottként hallgatták ki a nyomozók.
Ellene - őrizetbe vétele mellett - emberkereskedelem és kényszermunka bűntettének elkövetése miatt nyomoz a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság, és kezdeményezték a férfi letartóztatását.
Képünk illusztráció.
Forrás: BMRFK
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Lesodródott az útról és árokba borult...
- Vadászgépek hasítanak Baranya egén a...
- Elhunyt a pécsi edzőfejedelem, Garami...
- Vége az ünnepnek, nekivágnak...
- Villámlásra, jégesőre figyelmeztetnek...
- Szörnyű tragédia történt Baranyában:...
- Jövő keddtől módosított menetrend...
- Pécs is bekerült Európa kulturális és...
- Szomorú húsvétja volt egy pécsi...
- Pécsi kutatók hatalmas eredménye...