Harmincöt új autóbusz gurulhat a Pannon Volánnál, Credokat vesz az állami társaság
2015. március 11. szerda 14:31

A Pannon Volán Autóbuszközlekedési Zrt. a saját részére, valamint a Gemenc Volán Zrt. és a Kapos Volán Zrt. megbízásából 60 helyközi szóló autóbuszt vásárol - a nyílt közbeszerzés eredménye a szerdai Közbeszerzési Értesítőben jelent meg.
A Pannon Volán által kiírt tenderre csak a Kravtex Kereskedelmi Kft. adott ajánlatot, és meg is nyerte a közbeszerzést.
A beszerzés eredetileg becsült ellenértéke nettó 3 milliárd forint volt, a nyertes társaság ajánlatában nettó 2 milliárd 996 millió forint szerepelt.
A buszokból 35 a Pannon Voláné, 12 a Kapos Voláné, 13 a Gemenc Voláné lesz.
A Kühne Mezőgazdasági Gépgyár Zrt. és a Kravtex Kereskedelmi Kft. alkotta cégcsoport 1999-ben kezdte meg a Credo buszok gyártását, és a múlt év közepéig mintegy 1100 járművet állított forgalomba. Ma már valamennyi Volán társaságnál közlekednek Credo buszok, ezek aránya eléri a 15 százalékot a közlekedési vállalatok flottáiban. Elsősorban a hazai piacra értékesítenek, az export csupán egytized részt tesz ki.
Képünk illusztráció.
MTI – Fotó: Dittrich Éva
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hajléktalanok adatait szerezték meg...
- Hétfőtől módosított menetrend szerint...
- Helyi termelőtől vásároltam...
- Így tombolt a békeharc: vasgyűjtéssel...
- A régi pécsi vásárcsarnokot lassan...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Most már tényleg betelt a pohár,...
- Vége az ünnepnek, nekivágnak...
- Nemhogy tavaszias, már egyenesen...
- Nem élelmiszerekre is kiterjeszthetik...