Háromszáz hely már elkelt az I. Dunamenti Halfesztiválra, de még várják a jelentkezőket

2017. június 06. kedd 17:07

Háromszáz hely már elkelt az I. Dunamenti Halfesztiválra, de még várják a jelentkezőket

Jól halad az I. Dunamenti Halfesztivál szervezése, sokan és sok helyről - jelentős számban Pécsről is - érdeklődnek a július 22-én esedékes mohácsi rendezvény iránt. Még senki nem késett el, aki szívesen főzne, július 17-ig jelezheti részvételi szándékát. A rendezők nyereményjátékokkal is szeretnék népszerűsíteni a programot. 


- Mohácsiak mellett pécsiek, s a környékbeli falvakban lakók közül jelentkeztek eddig a legtöbben a Dunamenti Halfesztiválra, ami harminc csapatot, s mintegy háromszáz „ülőhely" elkelését jelenti - nyilatkozta lapunknak Illés Richárd, a Mohácsi Német Önkormányzat tagja, az esemény főszervezője. - Természetesen ez még nem a végleges létszám, a jelentkezőket egészen július 17-ig várjuk a 20-320-1101-es számon, illetve a dunamentihalfesztival.hu oldalon.

Hozzátette, az eseményt igyekeznek minél többféle módon népszerűsíteni, a Facebook-on nyereményjátékokat is szerveznek. Ennek keretében rendszerint a Dunamenti Halfesztiválhoz, illetve Mohács városához kötődő, értékes nyereményeket sorsolnak ki a résztvevők körében, például a most induló fordulóban Lakatos László mohácsi fazekasmester által készített hat darabból álló tányérkészletét lehet majd megnyerni.

Csak vicc volt a bajai busójárás

A mohácsi szervezők már korábban leszögezték, hogy nem szeretnénk semmiféle vetélkedésbe kezdeni a bajai halfőzővel, hiszen ott a helyi, azaz a bajai halászléről szól a program. A mohácsi fesztivál nevében pontosan azért szerepel, hogy „Dunamenti", mert nem csak Mohácsról, hanem ténylegesen a Duna mentéről, tehát Győrtől kezdődően egészen a Szerbiáig, Horvátországig terjedő szakaszról is érkeznek hozzánk majd halfőző mesterek. Az egyik bajai kötődésű hírportálon a minap megjelent egy hír, amely szerint válaszul a bajaiak mini busójárást rendeznek, ez azonban természetesen csak vicc volt, bár voltak, akik komolyan vették.

Az előkészületek egyébként jól haladnak, bár még bőven akad teendő. Az engedélyeztetési, bejelentési eljárással már végzetek, véglegesítették a fellépők listáját is, azonban a szervezéssel járó feladatok egészen a fesztivál napjáig tartanak.

A fesztivált Mohács szívében rendezik, így mindenki számára könnyen megközelíthető lesz. A halfőző mesterek a Millenniumi emlékműnél mutatkoznak majd be. A Duna Irodaház utcájában, a Szabadság utcában, illetve a Jókai utca egy részén főzhetnek majd a baráti társaságok. A Szentháromság utcában kialakítandó gasztroudvarban lehet majd halászlevet vásárolni.

A kulturális programok gerincét német nemzetiségi fellépők, néptánccsoportok, zenekarok, együttesek adják a legtávolabbi mind közül az ausztriai Bockleder Treter együttes lesz. Rajtuk kívül persze mások is színpadra lépnek, lesznek mohácsi kötődésű előadók, stand up Badár Sándor közreműködésével, a hab a tortán pedig Vastag Csaba koncertje lesz. Mindezek után a Diamant Kapelle közreműködésével utcabál fog következni magyar és sváb zenével.

Képünk illusztráció.

 

Erdélyi Bianka - Fotó: MTI/Oláh Tibor