Igazi nindzsa a pécsi sas: a döntőig menetelt a televíziós versenyben Szentgyörgyi Rómeó

2017. december 20. szerda 10:09

Igazi nindzsa a pécsi sas: a döntőig menetelt a televíziós versenyben Szentgyörgyi Rómeó

A pécsi sas, Szentgyörgyi Rómeó is szerepelt a Ninja Warrior Hungary döntőjében. A PTE Természettudományi Karának egykori hallgatójával beszélgettünk a műsorról, a nehézségekről, s, hogy hírneve milyen hátrányt jelentett számára a verseny során. 

Miért jelentkezett a műsorba?

- Láttam az amerikai szériákat, és úgy gondoltam, nagyon jó kis műsor, ezért szerettem volna kipróbálni magamat. A kalandvágyam is hajtott, és nem utolsó sorban az, hogy példát mutassak a fiataloknak, illetve, hogy bebizonyítsam a velem egykorúaknak, hogy ők is képesek lehetnek ilyen és ehhez hasonló műsorokban helytállni.

Szentgyörgyi Rómeó szerint a többi versenyzővel semmiféle versengés nem volt, sőt, ahogy telt az idő, inkább biztatták egymást társaival.

Névjegy

Szentgyörgyi Rómeó 1974-ben született Kaposváron. A PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnáziumban végezte középiskolai tanulmányait, majd a PTE-TTK-n szerezte meg diplomáját. Az egyetemi évei alatt ismerkedett meg az aerobikkal, amelyben többszörös Európa- és Világbajnok is lett. TRX és kettlebell instruktor, TFTI aerobic oktató, IWI személyi edző végzettséggel is rendelkezik.

- Úgy gondolom, a verseny lebonyolítása nagyon igazságos és sportszerű volt, hiszen egy versenyző sem próbálta ki előtte egyik akadályt sem, így élesben találkoztunk velük először és egyenlő esélyekkel indultunk. Hogy tudjuk, pontosan mit is kell csinálni, a forgatás előtt egy nindzsa megmutatta, melyik állomást milyen módon teljesítsük, hol fogjuk meg a kapaszkodókat, hol nem érhet le a lábunk. Ez abban is segített, hogy egy-egy taktikát ellessünk tőle, illetve, hogy tisztázzuk a szabályokat.

Mi volt a különbség a pályák között a selejtezőben, a középdöntőben és a döntőben?

- Őszintén szólva, azt nem mondanám, hogy egyre nehezebbek lettek volna, ami inkább a nehézséget okozta az az volt, hogy egyre több akadályon kellett átjutni, és időre ment a verseny, így a hasonló nehézségű pályákon egyre nehezebbek voltak a körülmények.

Csak az erő

A Ninja Warriort a világ egyik legkeményebb erőnléti és ügyességi kihívásaként tartják számon. Húsz országban tízezrek jelentkeznek időről-időre, hogy megküzdjenek az egyre nehezedő akadálypályákkal. Itt nincs zsűri, nincs szimpátiaszavazás. Csak a testi és lelki erő számít.

Érzett valamiféle hátrányt vagy előnyt abból, hogy Ön ismert ember?

- Előnyt semmiképp sem, azonban hátrányt igen. Igyekeztem a legtöbbet kihozni magamból, hiszen, ha valakinek ismerik a nevét, akkor elvárások is vannak vele szemben, mert tudják az emberek, mire képes, és ennek a terhe nyomta a vállam. Csorbította volna a hírnevem, ha például már a selejtezőben kiesek. Ennek ellenére úgy láttam az esélyeimet, hogy a középdöntőig juthatok el. Az, hogy egészen a döntőig meneteltem, már csak hab volt a tortán.

Hozzátette, hogy másik pécsi társa, Horgas Péter is rendkívül jól teljesített a mezőnyben, és összességében úgy gondolja, hogy a megyeszékhelyi alakulat kitett magáért a verseny során.

D. Zs. - Fotó: Szentgyörgyi Rómeó