Japán autóipari cég érkezik Pécsre, tizenötmilliárd forintból építik fel az új üzemet
2021. április 16. péntek 09:06
Több mint 15 milliárd forintos beruházás keretében építkezésbe kezd a pécsi Déli Ipari Parkban a japán Seiren csoport. Mint azt Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten elmondta, 170 főt foglalkoztatnak majd a szintetikus bőr kárpitot előállító üzemben. Hoppál Péter országgyűlési képviselő hangsúlyozta, jelentős regionális verseny zajlott annak érdekében, hogy a cég a baranyai megyeszékhelyet válassza. A politikusok megköszönték Péterffy Attila polgármester és kollégái munkáját. A városvezető részt vett a sajtóeseményen, de nem szólalt fel - a szokásokkal szakítva ellenben már a hivatalos bejelentés előtt beszámolt a kormányzat segítségével megvalósuló beruházásról.
A baranyai gazdaság szempontjából fontos bejelentést tettek pénteken reggel a Külgazdasági és Külügyminisztériumban. Immár hivatalos, hogy Pécsre költözik az autóipari termékeket gyártó Seiren nagyvállalat.
Hoppál Péter országgyűlési képviselő a sajtótájékoztatón elmondta, sorrendben a hatodik alkalom a mostani 2015 óta, hogy külföldi befektetők Pécsre érkezését jelenthetik be. Hat éve kötötte meg Pécs és a kormány a Modern Városok Program megállapodást, azóta évente legalább egy multinacionális nagyvállalat döntött úgy, hogy a baranyai megyeszékhelyre telepíti gyártókapacitását.
Kiemelte, hogy a Seiren első európai gyárát építi fel Pécsett. Ennek érdekében komoly munkát kellett végezni. Megköszönte a pécsiek nevében mások mellett Szijjártó Péter miniszter és Péterffy Attila polgármester munkáját.
Nagyválalatról van szó
A japán Seiren csoport csaknem 100 éves történelemmel rendelkezik. Világszerte tizenkilenc leányvállalatot működtetnek, és több mint 6000 embert foglalkoztatnak.
Megtudtuk, a japán vállalat lengyelországi és több magyarországi helyszín helyett döntött Pécs mellett. Szoros regionális verseny folyt tehát.
Szijjártó Péter arról beszélt, a város és a kormány szoros együttműködése elengedhetetlen volt a beruházás elnyeréséhez.
Közölte, a koronavírus nemcsak egészségügyi, hanem gazdasági nehézségeket is jelent. Úgy fogalmazott, a segély bizonytalansághoz, a munka kiszámíthatósághoz vezet. Leszögezte, a kormány nem fogadta el, hogy elkerülhetetlen a tömeges munkanélküliség. Hangsúlyozta, összefogás kellett a vállalatok, az emberek és a kormány között.
A részletekről szólva elmondta, a pécsi beruházás összértéke 15,2 milliárd forint, amelyhez a kormány 4,6 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást biztosít. A városban felépülő 26 ezer négyzetméteres üzemben környezetbarát módon előállított, szintetikus bőrből készült üléshuzatot gyártanak majd az európai autópiac számára.
Az új üzemben várhatóan 2022-ben indulhat meg a termelés.
Őri László, a Baranya Megyei Önkormányzat elnöke lapunknak elmondta, a Seiren és a korábbi években Pécsre érkezett cégek beruházásai azt bizonyítják, hogy helyes döntést hozott a korábbi városvezetés, amikor 2015-ben a Modern Városok Program keretében a kormány támogatásával iparterületek kialakításába kezdett.
- A több éves munkának most látjuk beérni a gyümölcseit - fogalmazott Őri László. - Közös érdekünk, hogy a város és a megye újraiparosítása lendületet kapjon, ehhez arra van szükség, hogy állami segítséggel újabb iparterületeket alakítsunk ki, fejlesszük a repülőteret.
A megyei közgyűlés elnöke szerint fontos, hogy a város és a megye szorosan együttműködjön, hiszen Pécs gazdasági megerősödése egész Baranya számára kedvező hatással jár.
Palotás Péter
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Éjszaka is havazhat, kedden viharosra...
- Baranyában jelentős havazás, hófúvás...
- Több kocsival járnak a Mecsek IC-k a...
- Figyelmeztetést adtak ki Baranyára a...
- Fának csapódott egy autó Baranyában,...
- A pécsi megyéspüspök bocsánatot kért...
- Új módszerrel gyógyítják a...
- Páncélozott járművekkel is védelmezik...
- Baranyai vasúti pályákon dolgoznak...
- Így tartanak nyitva a patikák az...