Jobb körülmények között dolgoznak a hétköznapi hősök, újabb mentőautót kap Pécs
2017. augusztus 17. csütörtök 10:06

Az elmúlt években folyamatosan cserélték le a mentőkocsikat Pécsett, így napjainkban már korszerű járművekkel segítenek a bajba jutottakon. A fejlesztések nem állnak meg, idén várhatóan újabb korszerű mentőt helyeznek forgalomba városunkban.
Összesen tizennégy mentőkocsi teljesít szolgálatot városunkban, illetve a pogányi reptéren egy helikopter áll rendelkezésre. A mögöttünk hagyott években a sokszor igencsak elhasznált járműveket újakra cserélték.
- Idén az újabb kormányzati forrásból 193 mentőautó beszerzésére nyílt lehetősége, így ebben az évben várhatóan Pécsre is érkezik még új mentőgépjármű - tájékoztatta lapunkat Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) kommunikációs és pr igazgatója.
A modern járműparknak (és persze a mentősök felkészültségének) köszönhetően a pécsiek átlagos kiérkezési ideje tíz perc.
Nincs létszámhiány
Kérdésünkre az OMSZ-nél közölték, Pécsett nincs hiány mentősökből, „valamennyi személyi és tárgyi feltétel adott", a működés pedig biztosított.
- A helyszínre érkezésre vonatkozóan nem létezik normaidő vagy törvényi előírás, hiszen a sürgősség fokát a beteg állapota, a kiérkezés idejét pedig a pillanatnyi szabad mentőkapacitás is meghatározza. Az elvárás és egyben a célunk az, hogy a lehető legkorábban érjen ki a segítség. Azért dolgozunk, hogy a sürgős ellátást igénylő esetekben a lehető leggyorsabban, akár percek alatt a helyszínre érkezzen a megfelelő mentőegység - tudtuk meg.
A járműpark modernizálásán túl a mentőállomások is megújulnak, a Tüzér úti egység európai uniós forrásból már át is esett a fejlesztésen: hőszigetelést és elektromos garázskaput kapott az épület, a bejáratot pedig az OMSZ és a pécsi önkormányzat közös támogatásával cserélhették ki.
A tervek között szerepel, hogy a Petőfi utcai mentőállomás is megújul, ám ennek pontos dátuma még nem ismert.
Palotás P. - Fotó: Laufer László
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ma 75 éves Garami József, a...
- Bíró Zsolt (PTE): a szürkehályog ma...
- Erős üzenetet küldtek Pécsre: az...
- Figyelem, költözik az urológiai...
- Napos, nyáriasan meleg napunk lesz...
- A jövőben tilos energiaitalt eladni...
- Csukák tízezereit telepítettek...
- Helyi termelőtől vásároltam...
- Visszaeső drogdílert ítéltek súlyos...
- Most már tényleg betelt a pohár,...