Kalandozhatunk és csúszkálhatunk is majd Tüskésréten, új elemekkel fejlesztenék a parkot
2016. április 26. kedd 11:54

Komoly beruházás előtt áll a nemrég átadott tüskésréti park. A kedvelt szabadidős hely rövidesen csúszda- és kalandparkkal gazdagodhat, de bővítenék a futópályát, játszótereket és kerékpáros pályákat is építenének.
A Tüskésréti-tó hosszú-hosszú éveken keresztül elhanyagoltan várta, hogy jobbra forduljon a sorsa. Egészen tavaly novemberig kellett türelemmel lenni, akkor adták át ugyanis a futókörrel és wakeboard pályával is felszerelt szabadidőparkot. A beruházás a város, a hőerőmű és egy magánvállalkozás összefogásával, egyetlen önkormányzati forint nélkül valósult meg.
Hamarosan - ha minden jól megy - úgy fejlődhet tovább a terület, hogy ezúttal sem Pécsnek kell állnia a beruházás számláit. Egy pályázat keretében lehetőség nyílik - többek közt - a játszótér és a fitnesz park bővítésére, kalandpark kialakítására, csúszdák telepítésére, a parkoló, illetve a futópálya bővítésére.
- Kiváló az együttműködés a város és a szabadidőpark üzemeltetői között, mindkét fél elkötelezett a fejlesztésekkel kapcsolatban - fogalmazott Csizi Péter országgyűlési képviselő. - A beruházásoknak, melyeket az önkormányzat a saját területén tervez, pontosan az a lényegük, hogy jelentősen növeljük Tüskésrét értékét, így a wakeboard pálya vonzerejét is - tette hozzá.
A fejlesztéskor fontos szempont a gazdaságélénkítés. A beruházásnak amellett, hogy fenntarthatónak kell lennie, munkahelyek létrehozásával is járnia kell - e nélkül aligha számíthat az önkormányzat a pályázati forrásra. Ennek megfelelően a tervek között szerepel, hogy egy külső partner bevonásával a jelenlegiek mellett újabb sportfunkciókkal erősítik a szolgáltatásokat. Az elképzelések díjfizetés mellett igénybe vehető teniszpályákról, illetve mászófalról is szólnak.
Mint megtudtuk, a munkálatok tervezésére és elvégzésére 155 millió forintos keretösszeget határoztak meg az önkormányzat munkatársai.
Képünk a Tüskésréten készült.
Palotás P. - Fotó: Dittrich Éva
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Szívszorító: gazdára lelt Vándor, a...
- Tízmilliókat nyúlt le ügyfeleitől egy...
- Kihirdették a nemzeti park...
- A magyar nyelv és irodalom...
- Katzirz Béla: 72! Köszöntjük...
- Harmincnégy határsértőt tartóztattak...
- Felújították az elítéltek imatermét...
- Most már tényleg betelt a pohár,...
- Helyi termelőtől vásároltam...
- Hétfőtől módosított menetrend szerint...