Kétszázmillióval olcsóbban árulják a Magasházat

2008. január 24. csütörtök 16:21

Sajtótájékoztatókat tartottak a pártok pécsi szervezetei a közgyűlés szünetében. Az alábbiakban ezek rövid összefoglalóit közöljük.

Tárgyalásokat sürgetnek a civilek

Az Összefogás Pécsért Egyesület frakcióvezetője, Kővári János sajtótájékoztatóján kifejtette, a távhődíjak csökkentéséről tárgyalások során kell megállapodásra jutni a PÉTÁV társtulajdonosaival, nem pedig pereskedni.


MSZP: Elviselhetetlenül magas díjak

A szocialisták tájékoztatóján Tasnádi Péter polgármester újra kifejtette azon, már ismertetett álláspontját, hogy az elviselhetetlenül magas lakossági díjak miatt kezdeményezte a szerződés felülvizsgálatát.

Tasnádi a Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt. vezérigazgatójának menesztésével kapcsolatos kérdésre, miszerint mi az oka az igazgató eltávolításának, úgy válaszolt:

„A cég nem tudta az elmúlt évben vállalt üzleti tervét teljesíteni, így háromszázhúszmillió forintos többlet helyett száznyolcvanmilliós veszteséget termelt".

Hozzáfűzte, mindezek mellett a manufaktúránál a közelmúltban végrehajtott adósságrendezéssel új helyzet állt elő, ezért úgy gondolja, új vezetőre van szükség.


A Fidesz szerint áron alul adják a Magasházat

A nagyobbik ellenzéki párt tájékoztatóján Páva Zsolt, a Fidesz frakcióvezetője a közgyűlés másik két, nagy vitákat kiváltó napirendjét, a Magasház értékesítését és a Zsolnay vezérigazgatójának menesztését emelte ki. Páva úgy fogalmazott, diktatórikus és tarthatatlan, ahogy a szocialisták mindenféle egyeztetés és előkészítés nélkül kirúgnak egy embert az állásából.

A frakcióvezető szerint számos kérdés merül fel az ügyben:

„Miért most kell meneszteni, hiszen néhány hét múlva egyébként is lejárt volna Kovács Gyula szerződése? Vagy esetleg létezik egy titkos forgatókönyv a Zsolnay-gyárral kapcsolatban, amelyet nem lehetett Kovácsra bízni?"- sorolta a kérdéseket a frakcióvezető.

A Magasház eladásával kapcsolatban a Páva Zsolt kiemelte, bár eredetileg hatszázmillió forint volt az ingatlan eladási ára, most mégis jóval áron alul, mindössze négyszázmillió forintért értékesítené az önkormányzat az épületet. A kétszázmilliós engedmény okát, mint hozzátette, nem ismeri az ellenzék.

Tasnádi Péter lapunk megkeresésére azt mondta, a vételárat azért négyszázmillióban határozták meg, mert ingatlanszakértők ennyire becsülték az ingatlan jelenlegi értékét.

B. M.