Közel hétezer álláskereső juthat munkához Baranyában – remény a volt Elcoteq-dolgozóknak is
2012. április 25. szerda 12:11

Egy év alatt már több mint ezerkilencszáz hátrányos helyzetű baranyai álláskereső elhelyezkedésében segített a megyei munkaügyi központ projektje, ám közel háromszor ennyi embert vonnak be 2015-ig. A programban kiemelt szerepet kap a romák, valamint az egykori Elcoteq-dolgozók álláshoz juttatása, de a pályakezdők, az ötven év felettiek és a gyermekgondozásból visszatérők sem maradnak ki a sorból. A projekt hat és félmilliárd forintból valósul meg.
Az Új Széchenyi Terv keretein belül a tavalyi év folyamán indította útjára a Baranya Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja a TÁMOP 1.1.2. kódot viselő projektet. A program célja, hogy a munkaügyi szakemberek, valamint a közreműködő mentorok segítségével a hátrányos helyzetű baranyai embereket munkához juttassa.
Remény a volt Elcoteq-dolgozóknak
- A munkaügyi központ - amellett, hogy finanszírozza a dolgozók átképzését - nyolc hónapig bér- és járuléktámogatást nyújt, ehhez azonban vállalni kell, hogy a dolgozókat további négy hónapig alkalmazzák - mondta.
- A projekt hosszú távú célkitűzése a munkanélküliség kezelése, a képzettségi szint javítása, a diszkrimináció csökkentése, valamint a hátrányos helyzetű térségek felzárkóztatásának elősegítése - mondta Janovics László, a munkaügyi központ igazgatója a program kapcsán tartott szerdai sajtótájékoztatón. - Mivel Baranyában a roma kisebbség aránya meghaladja az országos átlagot, a diszkrimináció érdekében két roma segítőt is foglalkoztatunk, az ő szerepük különösen fontos a motiválás szempontjából - tette hozzá.
A cigány kisebbség mellett a program más társadalmi csoportokat sem hagy figyelmen kívül. A kitűzött célok között szerepel, hogy kedvezőbb helyzetbe hozzák az alacsony iskolázottságúakat, az ötven év felettieket, a pályakezdőket, valamint a gyermekgondozásból visszatérőket.
Janovics László leszögezte, a társadalom egészének érdeke, hogy a hátrányos helyzetűeket munkához juttassák, hiszen az ország pénzügyi problémái is jórészt arra vezethetők vissza, hogy hazánkban rendkívül alacsony az aktivitási ráta, azaz kevesen dolgoznak.
A Szent György Fogadóban tartott sajtóeseményen Sasvári Gábor, a megyei munkaügyi központ igazgatóhelyettese elmondta, Pécsett a munkaerő-piaci helyzet tekintetében a rendszerváltás óta nem történt komolyabb előrelépés.
- Sőt, az elektronikai ipar leépülése az elmúlt időszakban újabb komoly érvágást jelentett, így a valamikor a város legnagyobb foglalkoztatójánál dolgozók nagy részét a tartós munkanélküliség veszélyezteti. Hogy ezt megakadályozzuk, közel egymilliárd forinttal növeltük a program költségvetését - fogalmazott.
Fábos Nóra projektvezető tájékoztatása szerint már 1,3 milliárd forintot fordítottak a programra, melynek köszönhetően ezerkilencszáz álláskeresőt segítettek a munkahelykeresésben.
A projekt kapcsán szerdán konferenciát is tartottak a Szent György Fogadóban, melyen az eddigi eredményekről, valamint a program további lépéseiről hangzottak el előadások.
Képünkön: Sasvári Gábor, Janovics László és Fábos Nóra látható (balról jobbra).
(X)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hétfőtől módosított menetrend szerint...
- Hajléktalanok adatait szerezték meg...
- A régi pécsi vásárcsarnokot lassan...
- Helyi termelőtől vásároltam...
- Most már tényleg betelt a pohár,...
- Vége az ünnepnek, nekivágnak...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Nem élelmiszerekre is kiterjeszthetik...
- Nemhogy tavaszias, már egyenesen...
- Ha tűzoltónak menne, ne habozzon, itt...