Másfél milliárdból újulhat meg a Régészeti Múzeum és a Széchenyi tér északi része
2017. január 17. kedd 09:51

Másfél milliárd forintból újulhat meg a Régészeti Múzeum, melynek keretében Pécs városa egy új integrált múzeumi központtal gazdagodik - olvasható Őri László alpolgármester közleményében.
Pécs kiemelt célja, hogy a várost és az általa nyújtott turisztikai látványosságokat, illetve más szolgáltatásokat minél több ember ismerje meg, mely által a város idegenforgalmi bevételei is növekedhetnek.
A város az Európa Kulturális Fővárosa projekt után olyan turisztikai beruházásokat hajtott végre, amelyek kiegészítették a jelenlegi kínálatot (Értékes Pécs), illetve jelentős mértékben hozzájárultak a városban eltöltött idő növeléséhez (Állatkert). Pécs az idegenforgalmi fejlesztéseit továbbra is úgy kívánja megvalósítani, hogy azokkal kiegészítse, fejlessze a jelenlegi kínálatot, valamint kipótolja az esetleges hiányfoltokat, ennek érdekében kerül megvalósításra a város főterén évek óta üresen álló Régészeti Múzeum fejlesztése, melynek köszönhetően a turisztikai kínálat növekedése mellett megvalósul a Széchenyi tér északi részének külcsíni rendezése is.
A turisztikai fejlesztési elképzelések megvalósításához a Támogató Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Társadalmi és környezeti szempontból fenntartható turizmusfejlesztés tárgyú felhívása nyújt lehetőséget. A felhívásra a város nevében a Pécsi Városfejlesztési Nonprofit Zrt. összesen 4 db pályázatot nyújtott be, melyek közül harmadik a „Régészeti Múzeum fejlesztése" című összesen 1,5 milliárd forint támogatásban részesült.
A projekt keretében létrejön egy Integrált Múzeumi Központ, mely Pécset a középpontba állítva elsősorban régészeti kiállításként funkciónál, kiegészülve a helyi néprajzi és várostörténeti elemekkel. A kiállítás tartalmát, mely az őskortól mutatja be a város történetét napjainkig a Janus Pannonius Múzeum munkatársai állították össze a kor igényeinek megfelelő interaktív szemléltetési eszközök beépítésével.
A létrejövő állandó kiállítás mellett az épületben kialakítandó terek további számos lehetőséget biztosítanak a Múzeum számára, akár az ideiglenes kiállításoknak helyet biztosító térben, akár a múzeumpedagógiai foglalkoztatóban, melyeknek köszönhetően a Múzeum program és kiállításszervezési lehetőségei jelentősen bővülnek. A tervek szerint a felújított épületben kaphat helyet a Pécsi Értéktár kiállítás is. A létrejövő múzeumi centrum kialakításánál a tervezők kiemelten foglalkoztak a turisták igényeivel, ennek érdekében a létrejövő fogadócsarnokban kerül kialakításra a Janus Pannonius Múzeum kiállításaira, valamint a város által kínált további turisztikai termékekre fókuszáló információs pont, továbbá a fogadótér úgy került kialakításra, hogy a busszal a Széchenyi tér tetejére megérkező turistacsoport (akár 80 fő) igényeit egyszerre, teljes egészébe ki tudja szolgálni.
A projektnek köszönhetően az épület az örökségvédelmi engedélyben előírtak szerinti felújítás mellett olyan interaktív eszközökkel bővül, amelyek minden korosztály számára befogadhatóvá és érdekessé teszik a város történelmét átölelő tárlatot.
A város legfrekventáltabb területén található múzeum fejlesztésével még vonzóbbá tudjuk tenni Pécs amúgy is sokszínű turisztikai kínálatát.
Forrás: Pécsi Önkormányzat - Fotó: Kálmándy Ferenc (archív)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Erős üzenetet küldtek Pécsre: az...
- A jövőben tilos energiaitalt eladni...
- A pécsi varjak köszönik, jól vannak:...
- Baranyai rendőrök vehettek át...
- Visszaeső drogdílert ítéltek súlyos...
- Kell az utánpótlás, szolgálati...
- A veszélyhelyzet meghosszabbításáról...
- Figyelem, költözik az urológiai...
- Fődíjat nyert a pécsi fiatal...
- Helyi termelőtől vásároltam...