Megjelent a Halott Pénz Otthon című új dala és videója, amely Pécsről szól
2017. június 09. péntek 10:53

Videó! Megjelent a Halott Pénz új dalának klipje, rengeteg pécsi fiatal vett részt a forgatáson.
„Régóta érlelődött bennünk egy dal, ami a kezdetekről, a családról, felnövésról, gyerekkorról, de közben kicsit a Halott Pénz történetéről is szól. Ennek lett a gyűjtőneve az Otthon, amivel egyrészt Pécs felé, másrészt a családjaink felé is szerettünk volna adózni. Szerencsés együttállás, hogy idén 650 éves a Pécsi Tudományegyetem, amire egyrészt büszkék vagyunk, másrészt a zenekar nagy része ott végzett. Így jött az ötlet, hogy a magunk módján kivegyük részünket ennek a megünnepléséből." - mondja Marsalkó Dávid, a legfrissebb Halott Pénz szerzemény kapcsán.
Az Otthon képsorait néhány héttel korábban a baranyai megyeszékhelyen forgatták, és az ikonikus pécsi helyszínek (Széchenyi tér, Király utca, Alagút) mellett több olyan hely is szerepel, ami a zenekartagok számára bír fontos jelentéssel. A csapat dobosa, Varga Mátyás például abban az általános iskolában végzett, ahol a klipben focimeccset játszanak, de megjelenik a PTE Orvostudományi Kara is, ahová Márk - és a Közgazdaságtudományi, ahová Dávid járt.
A videó a Studio-X munkája, akik egyedi, drónnal készült légi felvételekkel tették teljessé a város utcáin forgatott képeket, ráadásul néhány pillanat erejéig a zenészek családtagjai is feltűnnek a klipben. A dal azonban nem csupán Pécsről, hanem arról a mindenki számára ismerős otthonról is szól, ahová a családunk, a közeli barátaink, a gyermek- és fiatalkori élményeink kötnek bennünket.
A Halott Pénz nyolc hónappal korábban jelentkezett utoljára videóval, az akkor közzétett Élnünk kellett volna, közel 10 millió megtekintésnél jár a Youtube-on, és megjelenése óta folyamatosan szerepel a negyedéves, legnépszerűbb hazai videókat tömörítő nézettségi listán. Pécsett az Otthon először élőben szeptember 2-án lesz hallható, mikor a Széchenyi téren ad nagykoncertet a Halott Pénz a Jubileum 650 PTE Napon.
Forrás: PTE
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Egyre melegebbre fordul, napsütéses...
- Ezúttal Kölkednél hatoltak be...
- Helyi termelőtől vásároltam...
- Úgy tűnik, meghosszabbítja az...
- Tízmilliókat nyúlt le ügyfeleitől egy...
- Felújították az elítéltek imatermét...
- Szívszorító: gazdára lelt Vándor, a...
- Hamarosan minden településen lesz...
- Katzirz Béla: 72! Köszöntjük...
- Kihirdették a nemzeti park...