Nem mindenhol megy a biznisz a belvárosban, néhány egység lehúzta a rolót
2017. június 05. hétfő 16:10

Papucs, Hörpintő, Kafka fogadó, Aranyhajó, Barlang - csak néhány azon vendéglátóegységek, illetve szálláshelyek közül, amelynek tulajdonosai úgy döntöttek, hogy befejezik működésüket. Körképünkben összeszedtük azokat az ismertebb egységeket, amelyek az elmúlt években-évtizedekben sokak számára nyújtottak kellemes órákat, ám végül alulmaradtak a piaci küzdelmekben.
Egyre-másra nyílnak az újabb vendéglátóegységek és boltok a Király utcában, a Ferencesek utcájában vagy éppen a Széchenyi téren. Ugyanakkor sajnos számos, egykor ismert és népszerű étterem, szórakozóhely vagy szálláshely tulajdonosa dobta be a törülközőt - különböző okok miatt.
Az egyik legutóbb bezárt helyiség a szinte mindenki által ismert Papucs - hivatalos nevén Káptalani Borozó - volt. A helyiséget bérlő vállalkozóval ugyanis a Pécsi Egyházmegye nem hosszabbította meg a tavaly év végén lejárt szerződést. Az egység és a fölötte található egykori Rózsakert étterem - ami évek óta csak a pár napig tartó sörfesztiválnak biztosított helyszínt - tulajdonosának ugyanis más elképzelései vannak: a borozó helyén az egyházmegye turisztikai és idegenforgalmi szolgáltatásait népszerűsítő egység nyílhat, míg a felette lévő egykori szórakozóhelyen nyilvános parkot, ligetet hoznak létre.
Nem messze innen, a Szent István tér alján lévő egykori Hörpintő söröző bejáratán néhány hónapja szintén olvasható az „Üzlet kiadó" felirat. A helyiség - az előzőhöz hasonlóan - szintén népszerű volt a fiatalok körében - akiknek így új törzshelyet kell választaniuk.
A közelben, a Kórház tér mellett, az Alkotmány utca elején szintén a kirakatra ragasztott értesítő tudatja, hogy egy pécsi ingatlaniroda árulja megvételre a szebb napokat látott Kafka Fogadót. A cég honlapján böngészve kiderül, hogy nettó 95 millió forintért már a miénk is lehet(ne) a 17 szobát magába foglaló egykori panzió.
Szintén nem fogad már vendégeket a Király utcai Aranyhajó Fogadó. A legrégebbi pécsi szálló - állítólag már a XVII. század végén állt már egy Arany Hajó néven működő „szálloda" - legutóbbi üzemeltetője, Papp András érdeklődésünkre elmondta, hogy csődbe ment a családi vállalkozása, amelynek révén működtette a fogadót, ezért volt kénytelen kiszállni az üzletből.
A szomszédban a tavalyi esztendő végén megnyílt Vargyas Étterem sajnos elég hamar bezárni kényszerült, információink szerint azért, nem igazán jött be az üzemeltetők számítása. Szintén a sétálóutcában zárt be nem sokkal a nyitás után a Corso Étterem, itt tudomásunk szerint az üzemeltetőnek elszámolási vitája akadhatott a tulajdonossal.
A Munkácsy utca elején működött szép napjaiban a nemrég bezárt Barlang söröző is. A bejáratra kitett üzenet szerint a vagyonhasznosító cég új bérlőt keres a helyiség üzemeltetésére. Itt az elmúlt évtizedekben több generáció ifjú képviselői szoktatták magukat a közösségi lét erőteljesebb közegéhez.
A belvárostól nem messze, a Hungária úton szintén új élet kezdődik a régi Flekken1 étterem után, hiszen a már bezárt vendéglátóegység helyén - a pletykák szerint - társasházat szándékoznak építeni.
A rossz példák ellenére és a városvezetés igyekezetét illusztrálandó természetesen jó néhány pozitív példa is akad, elég csak a Széchenyi téren újonnan megnyitott Bazár sörözőre gondolni, de a Jókai utcában néhány éve üresen álló egykori Ziccer söröző (korábban Hemingway Étterem) falai nemrég ismét munkálatoktól voltak hangosak, sőt, 1001 Éjszaka Kávé néven már arab kávézóként meg is nyílt az egység.
Horváth L. Balázs - Fotó: Dittrich Éva
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Egyre melegebbre fordul, napsütéses...
- Ezúttal Kölkednél hatoltak be...
- Hamarosan minden településen lesz...
- Helyi termelőtől vásároltam...
- Úgy tűnik, meghosszabbítja az...
- Szívszorító: gazdára lelt Vándor, a...
- Tízmilliókat nyúlt le ügyfeleitől egy...
- Lezártak egy sávot az M6-oson...
- Felújították az elítéltek imatermét...
- Katzirz Béla: 72! Köszöntjük...