Tizenhét estén át szórakoztat a Pécsi Nyári Színház
2017. május 30. kedd 13:30

Tizenkét produkcióra, köztük vígjátékra, bohózatra, a L'art pour l'art Társulat estjére várja a nagyközönséget június 21. és augusztus 6. között a Pécsi Nyári Színház a baranyai megyeszékhelyen.
Vidákovics Szláven, a Pécsi Horvát Színház igazgatója, a nyári játékok főszervezője úgy vélekedik, tartalmas kikapcsolódást fognak nyújtani idén is a közönségnek, hiszen tizenhét estén át tucatnyi produkciót tűznek majd műsorra a pécsi belvárosban található Káptalan utcai szabadtéri színpadon.
A színészművész direktor nagyon lényegesnek tartja, hogy a meghívott előadások mellett, melyekben számos hazai sztárnak tapsolhatunk, idén is láthat saját bemutatót a pécsi közönség. A jól bevált hagyománynak megfelelően, a Pécsi Nemzeti Színházzal közös kiállításban kerül színre Marc Camoletti: BOEING, BOEING (Leszállás Párizsban) című vígjátéka, melyben szerepet vállalt a Pécshez ezer szállal kötődő Kossuth-díjas színművésznő Vári Éva is.
Őri László, Pécs alpolgármestere kiemelte: a Pécsi Nyári Színház programjai már négy évtizede gazdagítják a megyeszékhely kulturális kínálatát Pécsi Országos Színházi Találkozó (POSZT) utáni időszakban.
- A pécsi önkormányzat a szervező Pécsi Horvát Színház NKft. támogatásával járul hozzá az eseménysorozat sikeréhez azért, mert a város kulturális életének meghatározó részét képezték a múltban, s képezik a jelenben is a Pécsi Nyári Színház előadásai. A programsornak köszönhetően évről évre olyan nagyszerű színművészek és rendezők munkáit élvezhetik a pécsiek, akiket az év nagy részén a főváros vagy más magyar nagyvárosok színházaiba szólít a sors - mondta el Őri László.
A Pécsi Nyári Színházról részletesebb információk a http://www.pecsinyariszinhaz.hu olvashatók, e felületen lehetőség van internetes jegyvásárlásra is.
Képünk illusztráció.
Forrás: Pécsi Önkormányzat
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Egyre melegebbre fordul, napsütéses...
- Ezúttal Kölkednél hatoltak be...
- Hamarosan minden településen lesz...
- Úgy tűnik, meghosszabbítja az...
- Helyi termelőtől vásároltam...
- Felújították az elítéltek imatermét...
- Lezártak egy sávot az M6-oson...
- Szívszorító: gazdára lelt Vándor, a...
- Tízmilliókat nyúlt le ügyfeleitől egy...
- Katzirz Béla: 72! Köszöntjük...