Az idén a Loki mindent vitt

2010. május 26. szerda 21:23

Debrecen - Zalaegerszeg 3-2 (2-1)

Labdarúgó Magyar Kupa-döntő, Budapest, Puskás Ferenc Stadion, 5000 néző. V.: Vad II (Ring, Varga Zs.).

DVSC: Verpecz - Bernáth, Komlósi, Mijadinoszki, Laczkó - Szakály P., Bódi, Szélesi, Czvitkovics (Kiss 82') - Coulibaly, Yannick (Rezes 44').
Klubmenedzser: Herczeg András

ZTE: Vlaszák - Kocsárdi (Rajcomar 77.), Miljatovic, Bogunovics, Máté - Sluka (Balázs 61.), Horváth A., Kamber, Illés - Rudnevs, Pavicsevics.
Vezetőedző: Csank János

Gól: Coulibaly (24., 68.), Yannick (30.), Pavicsevics (41.), Rudnevs (70.)

Sárga lap: Komlósi (12.), Máté (63.), Horváth (71.), ( Rezes 71.)

A Loki az első félidőben jóformán helyzet nélkül szerzett vezetést 24 perc játék után, majd hat perccel később az elbizonytalanodó zalaiak újabb hibáját kihasználva kettőre növelte az előnyt.

A ZTE még időben, az első félidőben szépített, ám a második játékrészben a Debrecen játszott jobban és a félidő felénél Coulibaly góljával újra kétgólos előnyre tett szert.

A zalaiak erejéből még egy szépítésre futotta, utána azonban a Debrecen teljesen megfojtotta ellenfele játékát és - nem mellesleg a bajnoki címmel és a Ligakupa-győzelemmel már a tarsolyában - megérdemelten nyerte meg a Magyar Kupát.


Százéves a Magyar Kupa - emlékplakett a PMFC-nek is

Újabb jubileumhoz érkezett el a magyar labdarúgás: kereken száz esztendeje játszották le a Magyar Kupa első döntőjét.

Ebből az alkalomból ünnepséget tartott a Magyar Labdarúgó Szövetség, amelyre meghívta az eddigi győztes tizenhét klubot is - az 1990-es győztes PMFC-t (akkor még PMSC) Bérczy Balázs klubigazgató képviselte.

Nemes Ferenc, a szövetséget irányító alelnök, és Szekeres Tamás, aki játékosként a legtöbbször, hétszer szerepelt kupagyőztes csapatban leleplezte azt az emléktáblát, amely évekre lebontva hirdeti a tizenhét klub dicsőségét. Ezután az érintett klubok képviselői emlékplakettet vettek át.

A PMFC kupamúltjából

A jubileum okán érdemes egy kissé felidézni a múltat, hiszen a PMFC jogelődje, a PMSC háromszor is eljutott a döntőbe, ebből egyszer meg is nyerte a rangos sorozatot.

Az első fináléba 1978 tavaszán jutott be a PMSC.
A döntőben: FTC - PMSC 4-2 (hosszabbítás után).
A PMSC összeállítása: Katzirz - Iványi, Pál, Schulteisz, Kincses V. - id. Dárdai, Dobány (Lutz, 60.), Tapaszti, Gallai - Varga I. (Zsolt, 60.), Lingl.
A pécsi gólszerzők: id. Dárdai, Varga I.

Az 1987-es Magyar Népköztársasági Kupa döntőjében, június 17-én, Székesfehérváron: Újpesti Dózsa - PMSC 3-2.
A Pécs összeállítása: Kollár - Kónya, Toma, Czérna, Brezniczky - Lutz, Bérczy, Lőrincz (Márton, 75.), Nagy T. - Lovász, Mészáros. Vezetőedző: Garami József.
A pécsi gólszerző: Lutz Jakab.

Az 1990-es, 50. Magyar Kupa (a Magyar Népköztársasági Kupa /MNK/ után) fináléjában, június 6-án, Tatabányán, a PMSC - Budapesti Honvéd mérkőzésen, a Pécs a következő összeállításban nyert 2-0-ra: Bodnár - Kónya, Márton, Braun, Palaczki - Megyeri, Bérczy, Czérna, Nagy T. (Czéh, 62.) - Lovász, Lehota (Tomka, 90.). Vezetőedző: Garami József. Gólszerzők: Bérczy, Lehota.



Képünkön: Mirsad Mijadinoski (piros, DVSC) és Darko Pavicevic (fehér, ZTE) küzd a labdáért a labdarúgó Magyar Kupa döntőjében, a DVSC TEVA - Zalaegerszegi TE összecsapáson a Puskás Ferenc Stadionban.

samsungsport, dehir - Fotó: MTI/ Kollányi Péter