Egyre több a pályákon a bíróverés

2010. november 30. kedd 19:00

Egyre több a pályákon a bíróverés
Tavasszal több labdarúgó mérkőzés is idő előtt ért véget a megye alacsonyabb osztályaiban azért, mert a játékvezetők nem érezték magukat biztonságban. Korábban arra is volt példa, hogy egy ütés következtében kórházba került a sípmester, de bicikli is röpült már a bírói öltöző felé. Legutóbb november hetedikén kellett félbeszakítani egy meccset, mert a játéktéren elszabadultak az indulatok.

A Kölked-Görcsönydoboka megye II-es mérkőzés mindenről szólt, csak a labdarúgásról nem. A játékvezetők elmondása szerint már a meccs előtt érezni lehetett, hogy nem lesz könnyű kordában tartani az indulatokat. A mérkőzésen két büntető-gyanús szituáció is akadt, amit a bíró nem adott meg a Kölked javára, ezután pedig végleg elszabadult a pokol: a játékvezetőnek menekülnie kellett a játéktérre befutó lecserélt játékos elől, miközben a rendezők próbálták visszatartani a felbőszült nézőket.

- Kollégámat az egyik játékos a nyakánál fogva kapta el, a négy rendezőből pedig három ugyanúgy szidott minket, mint a nézők. Már a meccs előtt éreztük, nem lesz könnyű dolgunk, hiszen a hazaiak az előző mérkőzések eredményeiért is az akkori játékvezetőket okolták. Egy héttel korábban szintén meg akarták ütni az egyik kollégámat, de ő elhajolt - mondta a mérkőzés egyik partjelzője, aki a történtek után lehet, hogy befejezi a játékvezetést.

Természetesen felhívtuk a kölkedieket is: mit gondolnak az esetről?

Gerber Csaba ügyintéző annyit mondott, hogy „egyértelműen a játékvezetőt hibáztatjuk a kialakult helyzetért, egyáltalán nem volt következetes, ráadásul ez már nem az első meccs volt, amikor ellenünk fújtak a bírók".

A fegyelmi bizottság döntése alapján a játékvezetőt nyakánál megragadó játékost tíz meccsre tiltották el, a másik kiállított focista pedig hét, soron következő bajnokin nem léphet pályára. Felmerül a kérdés: emiatt a pár meccses eltiltás miatt a későbbiekben meggondolja-e valaki, hogy bántalmaz-e egy másik embert vagy sem?

A játékvezetőket érő atrocitásokról megkérdeztük Georgiou Grigoriszt, a Baranya Megyei Labdarúgó Szövetség elnökét is.

- A fegyelmi szabályzat szigorítására van szükség - jelentette ki az elnök. - Az efféle támadásokat nagyon büntetni kellene, függetlenül attól, hogy valaki egy másik csapatból bántalmaz valakit, vagy a játékvezetőt üti meg. Minden bíró ember, mindenki hibázhat, ez benne van a játékban. Komolyabb szankciókkal sem lehetne teljesen kiküszöbölni a botrányokat, de mindenképp csökkenne a számuk.


Képünkön: megyebajnoki mérkőzésre készülő pécsi játékvezetők az öltözőben.


Tasi Tímea - Fotó: Dittrich Éva