Vége a BL-nek - kezdődik a BL
2009. május 29. péntek 19:06
Michel Platini már UEFA-elnökké választásakor kijelentette, mindent megtesz annak érdekében, hogy csökkentse a topligás klubok számát a 32-es mezőnyben, azaz nagyobb lehetőséget adjon az alacsonyabban rangsorolt országok bajnokainak arra, hogy eljussanak a főtábláig.
Ennek jegyében a 2009-2010-es idénytől kezdve a BL selejtezőit két ágra bontották: az egyikben csak az UEFA rangsorában az első 15 helyen álló országok csapatai szerepelnek majd, a másik ágon pedig a többi nemzet együttesei vetélkedhetnek a csoportkörbe jutásért.
Az új kiírás értelmében a 32-es főtáblára 22 együttes kvalifikál anélkül, hogy selejtezőt játszana.
A címvédő mellett a három legerősebb bajnokságból (ez a jelenlegi rangsor szerint Anglia, Spanyol- és Olaszország) mindhárom dobogós automatikusan a csoportkörben találja magát; a rangsor következő három helyezettjéből (Francia-, Német- és Oroszország) az első és a második jut rögtön a csoportkörbe; további hat országból (Románia, Portugália, Hollandia, Skócia, Törökország és Ukrajna) pedig a bajnokcsapat kerül azonnal a legjobb 32 közé.
(Utóbbi lista végül Belgiummal bővült, köszönhetően annak, hogy a BL-t idén olyan csapat nyerte, amely alanyi jogon is kvalifikálta magát a csoportkörbe, vagyis a címvédőnek járó hely kiadható maradt.)
A maradék tíz hely kétfelé oszlik, ötöt az UEFA rangsorában az első 15 helyen álló bajnokság képviselői között osztanak szét, a másik ötöt a többiek kapják.
Mindez a topligák szempontjából azt jelenti, hogy például az angol vagy a spanyol negyedik helyezett sokkal könnyebben kaphat nehezebb ellenfelet, mint eddig, hiszen az alacsonyabban rangsorolt országok képviselői külön ágon játszanak majd a csoportkörbe jutásért.
Ezen a másik ágon szerepel majd a DVSC is: Magyarország jelenleg a 26. az UEFA rangsorában (közvetlenül mögöttünk Horvátország és Ciprus található), ami azt jelenti, hogy a Debrecen a selejtező második körében csatlakozik majd a küzdelmekhez, és három párviadalt kell megnyernie ahhoz, hogy bejusson a csoportkörbe. Viszont egészen biztosan nem kaphat ellenfelet a ranglista első 12 helyén álló országokból, és a többi nemzetből is csak olyannal játszhat, amely megnyerte hazája bajnokságát.
Az új kiírás szerint a csoportkör 32-es mezőnyében minimum 17 gárda elmondhatja majd magáról, hogy aranyérmes volt hazájában. A mostani kiírásban ez a szám 14 volt
Összesen tehát 22 együttes jut selejtező nélkül a Bajnokok Ligája csoportkörébe, közülük 17 kiléte már ismert. A kérdőjelek közül az egyik az olasz bajnokság bronzérmese: ez a pozíció csak a Serie A utolsó fordulójában dől el az AC Milan és a Fiorentina között.
A két csapat éppen egymás ellen lép pályára, tehát valódi ki-ki meccsre van kilátás, ahol a firenzeieknek legalább két góllal kellene nyerniük ahhoz, hogy megelőzzék a milánóiakat. Egyelőre még nem tudni azt sem, melyik csapat nyeri a török és a román bajnokságot - mindkettőből már csak egy forduló van hátra
A törököknél valószínűleg a Besiktas végez az élen, hiszen az isztambuliak két ponttal vezetnek a szezon meglepetéscsapata, a Sivasspor ellen, Romániában viszont érik a szenzáció: itt ugyanis két körrel a zárás előtt az Unirea Urziceni vezeti a tabellát, megelőzve a Dinamo Bucuresti-et.
Az Unirea csupán 2006 óta szerepel az élvonalban, és az egykori sokszoros válogatott Dan Petrescu az edzője, aki tavaly az ötödik helyre vezényelte a gárdát, most pedig közel áll az aranyhoz és a BL-csoportkörhöz. De ha esetleg nem az urziceniek, hanem a Dinamo végez az első helyen, akkor is biztosan új csapatot köszönthetünk majd a BL mezőnyében, hiszen még egyik gárda sem jutott el idáig
A 17, már biztosan BL-csoportkörös klub többsége régi ismerős: ott lesz a mezőnyben Angliából a Manchester United, a Liverpool és a Chelsea, Spanyolországból az FC Barcelona, a Real Madrid és a Sevilla, Olaszországból az Internazionale és a Juventus, valamint a Bayern München, a Girondins Bordeaux, az Olympique Marseille, a CSZKA Moszkva, az FC Porto, a Rangers és a Dinamo Kijev - ezen csapatok egyikének sem lesz újdonság a BL-szereplés.
Ugyanakkor az is biztos, hogy legalább négy újoncot köszönthetünk majd a legrangosabb európai kupasorozat csoportkörében, ráadásul mind a négy együttes hazája bajnokságának megnyerésével kvalifikálta magát. A legkevésbé ismert név alighanem az orosz Rubin Kazany, amely tavaly lett aranyérmes Oroszországban, de most is vezeti a bajnokságot, vagyis nem csupán egy kifutott eredményről volt szó.
A leendő ellenfelek mindenesetre aligha örülnek a kazanyiaknak, hiszen a Tatár Köztársaság fővárosa a legkeletibb település, ahol BL-meccsekre kerülhet sor.
A másik három BL-újonc kiléte ebből a szempontból nem jelent problémát a többieknek, a belga Standard Liege vagy a holland AZ Alkmaar nem számít ismeretlennek a nemzetközi színtéren, de egyikük sem jutott még el a csoportkörig a Bajnokok Ligájában.
A német bajnok VfL Wolfsburg számára viszont a nemzetközi kupaszereplés sem túl gyakori, hiszen a Bundesliga újdonsült bajnoka eddig mindössze kétszer mutathatta meg magát Európában. Mindkétszer az UEFA-kupában vitézkedtek, most viszont rögtön ott lesznek a nagyágyúk között.
KORÁBBAN ÍRTUK:
Barcelonába került a BL-trófea
Nem sikerült a címvédés: Barcelona - Manchester 2-0
A Chelsea elleni elődöntőből nem kis szerencsével továbbjutó Barcelona a Bajnokok Ligája római döntőjében a vártnál simábban verte 2-0-ra a Manchester Unitedet, elütve ezzel az angol csapatot attól a történelmi lehetőségtől, hogy elsőként védje meg címét a legrangosabb európai kupában. A spanyol bajnokcsapat a mérkőzés első tíz percét leszámítva minden tekintetben jobban játszott ellenfélénél, így teljesen megérdemelten ülhetett fel az európai klubfutball trónjára.
FC Barcelona - Manchester United
2-0 (1-0)
Labdarúgó Bajnokok Ligája, döntő, Róma, Olimpiai Stadion. V.: Busacca (svájci).
Barcelona: Victor Valdés - Puyol, Piqué, Touré, Sylvinho - Xavi, Busquets, Iniesta (Rodriguez, 92.) - Messi, Eto'o, Henry (Keita, 72.).
Manchester United: Van der Sar - O'Shea, Ferdinand, Vidic, Evra - C. Ronaldo, Anderson (Tévez, 46.), Carrick, Park (Berbatov, 66.), Giggs (Scholes, 75.) - Rooney.
G.: Eto'o (10.), Messi (70.).
Sárga lap: Piqué (16.), illetve Ronaldo (78.), Scholes (81.), Vidic (93.).
Manchesteri rohamokkal kezdődött a mérkőzés, Ronaldo rögtön a 2. percben egy veszélyes szabadrúgással bizonyította, hogy jobb lesz vigyázni vele a katalánoknak. A folytatásban is a United támadott, és támadói többször is zavarba hozták a Barca védelmét. A gránátvörös kékek azonban az első helyzetükből betaláltak, Eto'o vette be Van der Sar kapuját.
A MU megzavarodott a kapott góltól, a Barcát pedig megnyugtatta az előny, innentől kezdve a katalánok akarata érvényesült, veszélyesebben játszottak, még ha kevesebbet is birtokolták a labdát.
Az angolok közül egyedül Ronaldo játéka hordozott veszélyt magában, a másik oldalon azonban Messinek több használható társa is volt a támadásoknál. Gól azonban nem esett a szünetig, így a második félidőt a Barcelona várjhatta minimális előnyből.
A második félidőben a Manchester United mestere mindent megtett, hogy felpörgesse támadó játékát, behozta Tevezt, majd Berbatovot is, de a változtatásoknak nem sok foganatja volt. Ronaldóék az idő múlásával egyre többet kockáztattak, a Barcelona pedig veszélyes kontrákat vezetett, és a 70. percben az egyikből megszerezte második gólját: Xavi remek beadása után a Manchester United védői elaludtak, Messi pedig a kapuba bólintott.
A második gól után Ronaldo kis híján egyből szépített, ám Valdesbe lőtte közelről a labdát. A manchesteriek a hajrára átmentek vagdalkozásra, sokat szabálytalankodtak, támadásaikat pedig nem volt türelmük felépíteni és pontosan befejezni. Az utolsó tíz percben már hit nélkül fociztak a sorozatban 25 meccse veretlen angolok, a Barcelona így könnyedén tartotta kétgólos előnyét, és megérdemelten hódította el a Bajnokok Ligája győztesének járó serleget.
FRISSÍTVE, csütörtök, 14:35
Laporta minden idők legjobb Barcájáról beszél, Guardiola nem szállt el
A szerda esti római Bajnokok Ligája-döntőben a címvédő Manchester United felett aratott látványos sikert követően Joan Laporta, a Barcelona elnöke minden idők legjobb Barcájának nevezte a klub harmadik BL-elsőségét begyűjtő, Puyol, Messi, Eto'o, Xavi és Iniesta nevével fémjelzett garnitúrát.
Az első felnőtt edzői idényében mindent megnyerő fiatal tréner, Pep Guardiola ennél visszafogottabban értékelt, csapata sikerét pedig az általa rendkívül nagyra tartott, vasárnap visszavonult Paolo Maldininek is ajánlotta.
- Josep Guardiola és a játékosok az egyesület történetének legeredményesebb szezonját tudhatják maguk mögött, ezzel ők a Barcelona históriájának legjobb csapata - mondta a presidente, aki a 90-es évek elején parádézó, Johan Cruyff vezette álomcsapathoz hasonlította s mostaniakat.
- Guardiola egy zseniális együttest hozott össze, a játékuk a Cruyff-féle filozófiára alapul, de a tréner mindezt egy kicsit a saját képére alakította át.
A 38 éves szakember vezetésével a katalánok a BL-siker mellett idén pontrekorddal nyerték a spanyol bajnokságot (igaz, még egy forduló hátra van), valamint a Király-kupában is a legjobbnak bizonyultak.
- Van egy fantasztikus edzőnk, és rengeteg tehetséges játékosunk, ezért úgy érzem, ez egy hosszú út kezdete. A következő szezont persze a nulláról kell kezdenünk, de Guardiola tudja, mi a dolga - mondta Laporta.
Pep Guardiola, a már játékosként halhatatlan barcelonaivá vált tréner nem vesztette el a realitásérzékét a hirtelen rászakadt, szinte felfoghatatlan sikersorozat után sem.
- Amikor nálad van a labda és támadsz, jelentősen megnő az esélyed a győzelemre - kezdte a címvédő Manchester elleni római összecsapás elemzését a fiatal szakember.
- Bátrak voltunk végig, aminek nagyon örülök. Már csak azért is, mert nagyon veszélyes tud lenni, ha egy csapat nem meri vállalni a rizikót. Rengeteget dolgoztunk az egész szezon alatt, azzal pedig, hogy látjuk, milyen boldogságot szereztünk az embereknek, tudjuk, megérte.
Guardiola 38 évesen és 129 naposan emelhette magasba a legrangosabb európai trófeát, ezzel a harmadik helyen áll a fiatalon diadalmaskodó edzők rangsorában: a legendás Real Madrid 1959/60-as sikere alkalmával (a döntőben Puskás Ferenc négy gólt lőtt az Eintracht Frankfurtnak) Miguel Munoz 38 éves és 121 napos volt, míg az 1955/56-os első idényben aratott, szintén madridi győzelem lezárásakor Jose Villalonga mindössze 36 évet és 185 napot számlált.
Guardiola a hatodik edző, aki korábban játékosként is elhódította a kupát (1992), és a harmadik Munoz, valamint a Milan vezetőedzője, Carlo Ancelotti után, aki ezt ugyanannál a klubnál érte el. "Nem a miénk minden idők legjobb csapata, de az biztos, hogy a klub történetének legszebb évét zártuk, hiszen három trófeát is begyűjtöttünk" - mondta Guardiola.
A játékosként Olaszországban, az AS Romában és a Bresciában is futballozó Guardiola Paolo Maldininek, az AC Milan visszavonuló csapatkapitányának is ajánlotta a győzelmet:
- Az elmúlt húsz év egyik legnagyobb alakjának, Paolo Maldininek is dedikálom ezt a sikert. A vasárnapi búcsúztatásról pedig az a véleményem, hogy húsz-harminc embernek nem lett volna szabad elcsúfítania a dolgot - utalt arra a tréner, hogy a hétvégén néhány drukker transzparensen kritizálta a védőt, aki szerintük néhány éve eltávolodott tőlük.
Ami az értékelést illeti, a spanyol média inkább Laportával fújt egy követ, hiszen a "halhatatlan", "felejthetetlen", "legenda", "a világ legjobb csapata", és ehhez hasonló minősítésekkel számolt be a BL-diadalról.
Az El País szerint a világ legjobb játékosa: Lionel Messi
A lelkesedés, ha lehet, még fokozottabb a katalán sajtóban, a La Vanguardia például azt írta, hogy a Barca és szurkolói történetük legnagyszerűbb éjszakáját élték át a római 2-0-s sikerrel, a BL-trófea megkaparintásával. "Bajnokok! (háromszor)", áll a lap címoldalán. A szintén katalán El Periodico szerint a Barcelona "közel került a mennyországhoz", és "beírta nevét a történelembe".
A madridi Marca egyszerűen műalkotásnak minősítette a csapatot, hozzátéve, hogy "az egész világ meghajolt a legjobb futball előtt". Az ugyancsak fővárosi As "meseszerű győzelemről" írt, büszkén említve azt is, hogy "a spanyol labdarúgás bizonyította vezető szerepét".
Az El País szerint jelenleg a Barcelona a világ legjobb csapata, argentin támadója, Lionel Messi pedig a világ legjobb játékosa. Az El Mundo barcelonai uralomról számolt be, az ABC pedig úgy véli, a Barca "berendezkedett a paradicsomban".
Ferguson sportszerű
Csalódottságáról beszélt és a Barcelona győzelmének jogosságát hangsúlyozta a szerda esti labdarúgó BL-döntő után Sir Alex Ferguson, a Manchester United vezetőedzője, elismerve, hogy a jobbik csapat győzött.
- Úgy gondolom, hogy a 10. percben bekapott gól valósággal megölt bennünket. Pedig ragyogóan kezdtünk, utána azonban idegessé váltunk - mondta a skót mester a találkozót követően.
- Amint hátrányba kerültünk, onnantól görcsösen igyekeztünk rálelni arra a jó formára, amely egész szezonunkban jellemzett minket, de nem sikerült. Akadtak helyzetszerűségeink a második félidőben, a második gól után azonban már roppant nehéz szituációba kerültünk. Az igazat megvallva, a jobbik csapat győzött, méltó helyre került a BL-trófea.
A sportszerűen nyilatkozó Ferguson a vereség fő szakmai okát az ezúttal gyengén működő védekezésben jelölte meg.
- Két olyan gólt kaptunk, amely ezen a szinten megengedhetetlen. Mindkettő a hátsó alakzatunkon múlott, pedig a védelem a teljes szezonban, egészen eddig kifogástalanul teljesített. Csakhogy most egy kiváló csapat ellen játszottunk, amelynek a hibáinkkal hitet adtunk. Egész este Xavi és Iniesta birtokolta a labdát - dicsérte meg külön is a Barcelona Európa-bajnok középpályásait, akiknek a leszerelése szinte megoldhatatlan feladatot jelentett az angol együttes számára a döntő egésze folyamán.
Ferguson nem csupán a labda megszerzésében, de annak megtartásában és megjátszásában is bőven talált kifogásolni valót.
- Ha nálunk volt is, nem tudtunk mit kezdeni vele - jelentette ki a vezetőedző, aki csalódottan vette tudomásul, hogy nem csupán a címvédés nem sikerült a MU-nak, hanem véget ért 25 mérkőzésből álló európai nyerőszériája is. Utoljára 2007 májusában, az AC Milan ellen veszített BL-összecsapást a United.
- Gratulálok a Barcelonának, Pep Guardiolának, el kell ismerni, megérdemelték a sikert - nyilatkozta Sir Alex.
Messi dicséretét zengi a brit sajtó
Lionel Messit, a Barcelona argentin sztárját dicséri a csütörtöki brit sajtó az előző esti római Bajnokok Ligája-döntőjéről írva, egyben megállapítva, hogy az angol együttes meglehetősen vérszegénynek tűnt a spanyolok árnyékában. A The Sun véleménye szerint Messi, a "gyilkos" második gól szerzője "lejátszotta a színpadról" Cristiano Ronaldót - és "összetörte Sir Alex Ferguson (manchesteri szakvezető) szívét".
A The Guardian a világ két legjobb csapatának és - szintén Messire és Ronaldóra utalva - a "földgolyó két legtehetségesebb labdarúgójának" összecsapásáról ír. A lap kiemeli, hogy a Barcelona 2-0-s diadalával a 67 éves Sir Alexet egy nála 29 évvel fiatalabb edző győzte le, aki első próbálkozásra elhódította a legtekintélyesebb klubtrófeát. Pep Guardiola, a Barcelona szakvezetője "azonnal a katalán szentek sorába emelkedett", Messi és Ronaldo egyéni párbaját pedig az előbbi nyerte - állapította meg az újság szakírója.
A The Times elemzése szerint a balzsamos római éjszakán Ferguson embereit leiskolázta a Barcelona kiemelkedő tudású együttese. A lap különösen sajnálatosnak nevezi, hogy az első tíz perc alapján "megfogható" lett volna a spanyol csapat, amelyet a United ekkor még "nekiszorított a kötélnek".
Ha az angolok ebben az időszakban gólt szereznek, "egészen más végeredmény" születhetett volna - kesereg a The Times tudósítója. A lap szerint "sok vita lesz még" a Ferguson által választott formációról, tekintettel arra, hogy a skót edző Giggset felhozta Ronaldo mögé, és csak Carricket és Andersont játszatta a középpályán - éppen ott, ahol a Manchester Unitedet "lerohanta" az ellenfél.
A Daily Mirror egyenesen úgy fogalmaz, hogy a Manchestert nemcsak legyőzték, "de péppé verték" Rómában. A lap szerint "nagyon hiányzott" a sárga lap miatt eltiltott Darren Fletcher a középpályáról, ahonnan Anderson egyszerűen "eltűnt", Carrick "szenvedett", Giggsen pedig "meglátszott a kora".
A Mirror szerint a United és "Ferguson semmit nem tehetett, és csak az a meglepetés, hogy a meccs utolsó húsz percéig kellett várni a végső csapásra.
KORÁBBAN ÍRTUK:
BL-álomdöntő az Örök Városban
A Manchester történelmi címvédésre készül a Barcelona ellen a ma esti fiináléban
A futballvilág figyelme ma este Rómára irányul, hiszen a Stadio Olimpico ad otthont a Bajnokok Ligája döntőjének, amelyen a Barcelona és a Manchester United vív meg egymással.
Sokan csak álomdöntőként emlegetik a Manchester United-Barcelona párosítást, amelyet alátámaszt az is, hogy az MU az angol, míg a Barca a spanyol bajnokságot nyerte meg magabiztosan. Sir Alex Ferguson csapatát tartják a világ legjobbjának, de az is köztudott, hogy Pep Guardiola Barcája játssza a legszebb focit.
- Nem szabad hagynunk, hogy a koncentráltságunk akár csak egy pillanatra is lankadjon, mert ezt kíméletlenül kihasználják a Barcelona támadói. A megfelelő taktikával ugyanakkor a játéka feltartóztatható - mondta Ferguson, aki korábban már utalt rá, hogy a Chelsea játéka lehet a példa arra, hogyan lehet megállítani a Barcelonát. Mindenesetre az szinte elképzelhetetlen, hogy a skót menedzser sündisznóalakzatban küldené pályára az övéit, mert ez távol áll a manchesteriek játékfelfogásától.
Bajnokok Ligája, döntő, Róma, 20:45 (m1, 20:10)
Manchester United - FC Barcelona
V.: Busacca (svájci).
Várható kezdőcsapatok
Barcelona: Valdes - Puyol, Toure, Pique, Sylvinho - Xavi, Busquets (Keita), Iniesta - Messi, Eto'o, Henry.
Manchester United: Van Der Sar - O'Shea, Vidic, Ferdinand, Evra - Giggs, Carrick, Anderson (Scholes), Rooney, Park - Ronaldo.
Michael Carrick, az angolok középpályása szerint a római döntő inkább "mentális ütközetre" fog hasonlítani:
- A Barcelona játékának az alapja, hogy labdabirtoklásban az ellenfelei fölé tud nőni, s nekünk türelmesnek kell lennünk, jól kell védekeznünk és végig koncentrálnunk. Le kell zárnunk a területeket, ahogy azt a Chelsea tette, és a megfelelő időben kell letámadni őket - vázolta elképzeléseit az angol középpályás.
- Feszülünk az önbizalomtól, s fizikailag és mentálisan is remek formában vagyunk - magyarázta Xavi, a katalánok középpályása.
- Öröm lesz a címvédő ellen játszani. Tiszteljük a Manchestert, de nekünk is jó csapatunk van, s meg akarjuk fosztani a trónjától. Európa két legjobb csapata játssza a döntőt, amelyet mindenki vár. A szurkolók szempontjából talán nem ez a lesz a legjobb finálé, de egy ilyen döntőn játszani élvezet lesz.
Napjaink két legjobb játékosa nézhet egymással farkasszemet. Aki látta már Cristiano Ronaldót és Lionel Messit játszani, azoknak nem kell bemutatni a két klasszist. Mindketten sokat tettek azért, hogy a csapatuk eljusson Rómába, így a döntőben is fontos szerep vár rájuk.
- Az nem jó, ha úgy mégy ki a pályára, hogy tartasz valakitől, de Messit nagyon tisztelem - mondta Ronaldo.
- Nagyszerű a játékstílusa, s biztos vagyok abban, hogy ugyanolyan izgatottsággal várja a döntőt, mint én.
Messi is dicsérte az ellenfelét, de szerinte nem szabad kettejükre kihegyezni a mérkőzést:
- Aki szereti a futballt, az csodálja Ronaldo játékát. Szerintem itt két remek csapatról van szó, és nem egy-egy játékoson múlik a győzelem. Ez nem arról szól, hogy melyikünk játszik jobban, hanem arról, hogy ki emelheti fel a kupát.
Az élen: spanyol, angol, olasz fölény
Az eddig lejátszott BEK-, majd BL-finálékban a spanyol, az olasz és az angol csapatok szerepeltek a legeredményesebben 11-11 diadallal, így szerdán az FC Barcelona, vagy a Manchester United jóvoltából valamelyik ország egyeduralkodó lehet.
A két finalista közül eddig a Manchester háromszor, a Barcelona pedig kétszer nyerte meg a legrangosabb európai kupasorozatot (BEK vagy BL).
Ha Sir Alex Ferguson tanítványai győznek, történelmet írnak, mert a BL-ben még nem volt példa címvédésre. A Vörös Ördögök ráadásul a mostani kiírásban egyszer sem kaptak ki, és tavaly is veretlenül hódították el a trófeát, így rekordot jelentő módon, 25 összecsapáson nem szenvedtek vereséget.
Ellenfelük, az FC Barcelona az idei sorozatban hétszer győzött, ötször ért el döntetlent, és csak kétszer kapott ki.
A korábbi győztesek (összesítésben).
9 alkalommal: Real Madrid
7: AC Milan
5. FC Liverpool
4: Bayern München, Ajax FC
3: Manchester United
2: FC Barcelona, Juventus, Internazionale, Nottingham Forrest, Benfica, FC Porto
1: Celtic Glasgow, Hamburger SV, Steaua Bucuresti, Olympique Marseille, Feyenoord, Aston Villa, PSV Eindhoven, Crvena zvezda, Borussia Dortmund.
A tavalyi döntő
Manchester United - Chelsea 1-1, 11-esekkel: 6-5
G.: C. Ronaldo, ill. Lampard.
Az utóbbi évtized győztesei
2000: Real Madrid
2001: Bayern München
2002: Real Madrid
2003: AC Milan
2004: FC Porto
2005: FC Liverpool
2006: FC Barcelona
2007: AC Milan
2008: Manchester United
Képünkön: A kameruni Samuel ETO'O, a spanyol Barcelona játékosa (piros-kékben) estében gólt lő az angol csapat védői között
mti, magyarhirlap, origo, samsungsport, www.global.-soccer.eu - Fotó: MTI/AP/Jon Super
Facebook box
Megosztás
Kapcsolódó írások
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Régmúlt karácsonyok szelleme a Cella...
- Napos idővel indul a szombat, aztán...
- Japán ajándék ejti ámulatba a Pécsi...
- Hoppál Hunor a tévében pörköl oda a...
- Bankjegyekkel teli tárcát talált két...
- Baranya legsportszerűbb csapatait...
- Fórumon vitatták volna meg a pécsi...
- Pécsett már maláriát terjesztő és...
- Négy autó ütközött a 6-oson, Pécs...
- Nemlétező dolgokat árult egy férfi,...