Egyre több van a veszélyeztetett gibbonokból

2015. november 17. kedd 09:35

Helyi állatvédők bejelentése szerint, növekvőben a ritka, veszélyeztetett fajok közé sorolt fehérarcú gibbonok populációja a délnyugat-kínai Jünnan tartományban. 

A közelmúltban befejezett térségi kutatás megállapította, hogy a keleti fehérarcú gibbonokból nagyjából 200 él Kínában, három település körzetében. Tohung prefektúra területén csaknem 80 állatot találtak, míg 2008-ban 60 körül volt a számuk - közölte Fan Peng-fej, a vadon élő állatok védelmével foglalkozó egyetemi professzor.

A helyi erdészeti hivatal illetékesei szerint az örömteli fejlemény mögött a fokozott környezet- és természetvédelem, valamint az emberek ezzel kapcsolatos ismereteinek bővülése húzódik meg.

Mint kiderült, más területeken, így Paosan város körzetében a gibbonok számának csökkenését tapasztalták, ezért a szakemberek úgy vélik, e részeken nagyobb figyelmet kell szentelni élőhelyük megóvásának, a vadászattal szembeni határozottabb fellépésnek.

A keleti fehérarcú gibbonok Jünnan mellett India északkeleti részén és Észak-Mianmarban találhatók meg. Kínában országos szintű védettséget élveznek, de nemzetközileg is a veszélyeztetett fajok közé sorolják őket.

Képünkön: fehérarcú gibbon a sanghaji állatkertben.

Forrás: hirado.hu - Fotó: (Fotó: Reuters/Stringer)