Putyin: tudatosan likvidálják az újságírókat Ukrajnában
2014. július 01. kedd 15:44
Ukrajnában céltudatosan likvidálják a sajtó képviselőit - jelentette ki Vlagyimir Putyin kedden az orosz külügyminisztériumban zajló nagyköveti értekezleten.
"Ki tart az elfogulatlan információtól? Láthatóan csak azok, akik elkövetik a bűncselekményeket" - állapította meg az orosz államfő a magas rangú diplomaták előtt mondott beszédében.
Délkelet-Ukrajnában a múlt hónapban három orosz tévés halt meg, amikor a fegyveres összecsapások különböző helyszínein lövések érték őket. A legújabb áldozat a Pervij Kanal állami televízió operatőre, aki hétfőre virradóra halt bele egy haslövésbe.
Kedden az orosz REN televízió két munkatársa sebesült meg egy ukrajnai határátkelőnél, ahol arról akartak forgatni, hogyan keresik a délkelet-ukrajnai "felkelők" a rájuk lövöldözőket.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Szomorú húsvétja volt egy pécsi...
- Húsvét után is nagyon várják a...
- Hűsítő zivatarok érkezhetnek kedden...
- Szörnyű tragédia történt Baranyában:...
- Figyelem! Csillagesőt, tűzgömbeket is...
- Gyászba borul a világ: meghalt Ferenc...
- Locsolkodás, hímes tojás - Nézegessen...
- Jövő keddtől módosított menetrend...
- Ferenc pápa: nincs béke a...
- Emmausz-járás: a bólyiak mellett...