Üstökösbe csapódik a Rosetta egy hét múlva
2016. szeptember 24. szombat 15:30

Már csak egy hét, és az Európai Űrügynökség űrszondájának küldetése véget ér: arra az üstökösre zuhan rá, amelyről több mint két éven át folyamatosan készített felvételeket, és adatokat küldött irányítóközpontjának. A szeptember 30-i drámai finálé, vagyis az irányított becsapódás a tudósok szerint számos értékes információt juttathat el még a Földre.
A Rosetta űrszonda már több mint két éve vizsgálja a 67P Csurjumov/Geraszimenko üstököst. Több mint 6 milliárd kilométert tud már maga mögött, az általa gyűjtött adatok pedig abban segítenek, hogy a tudósok jobban megértsék, hogyan alakult ki a Föld és a többi bolygó a naprendszerben. Az űrszonda felvételei és azok az animációk, amelyeket az ESA, vagyis az Európai Űrügynökség készített a Rosettáról és Philae nevű leszállóegységéről elbűvölték az érdeklődőket az egész világon.
A misszió számos történelmi jelentőségű eredményt ért el: a Rosetta kulcsfontosságú szerves vegyületeket azonosított az üstökösön, támogatva azt az elméletet, hogy az élet építőköveit hajdan ezek az égitestek szállíthatták a Földre. Sikerült az üstökös felszínére bocsátani leszállóegységét.
Most pedig az utolsó dolgunk, hogy minél közelebbről szemügyre vegyük az üstököst, az üregeit mielőtt a Rosetta becsapódik. - mondta az egyik projektben részt vevő tudós. Szeptember 30-án ugyanis a szonda megkezdi irányított zuhanását az üstökösre.
MTI - Fotó: ESA/Rosetta/Philae
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Szörnyű tragédia történt Baranyában:...
- Kora nyárias napunk lesz húsvétvasárnap
- Sínekre tett kanapé és hűtőgép miatt...
- Csillagesőt, sőt, tűzgömböket is...
- Holtan találtak rá a Pécsről vasárnap...
- Ha tehene van, hétfőtől már ismét...
- Nagyszombaton véget ér a nagyböjt,...
- Szellemjárta helyek, elhagyatott...
- Vers mindenkinek - Krisztus támad és...