Hamis cipők ezreit foglalták le a fináncok Bács-Kiskunban
2024. július 29. hétfő 11:21

Közel tízezer hamis cipőt találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei Bács-Kiskun vármegyében - tájékoztatta az adóhatóság hétfőn az MTI-t.
Közleményük szerint a járőrök az M5-ös autópályán egy bolgár teherautó rutinszerű közúti ellenőrzését végezték július 22-én, a bemutatott okmányok alapján a jármű hatszáz pár cipőt szállított Görögországból Csehországba.
A cipősdobozok szúrópróbaszerű átvizsgálásakor a pénzügyőrök gyanúsnak találták a cipőket, amelyekről a védjegyek jogosulti képviselői is megállapították, hogy hamis termékek - ismertették.
Azt írták, hogy a lábbeliken a márkákra jellemző „pipákat és a csíkokat" olyan plusz kiegészítőkkel vették körül, amelyek könnyen eltávolíthatók.
A pénzügyőrök összesen 9888 pár lábbelit foglaltak le, amelyek több mint 123 millió forint vagyoni hátrányt okoztak a jogtulajdonosnak - közölte a NAV, amely iparjogvédelmi jogok megsértése miatt eljárást indított az ügyben.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Sínekre tett kanapé és hűtőgép miatt...
- Ha tehene van, hétfőtől már ismét...
- Szörnyű tragédia történt Baranyában:...
- Május közepéig lehet nevezni a...
- Nagyszombaton véget ér a nagyböjt,...
- Megsérült gazdáját védelmező...
- Csillagesőt, sőt, tűzgömböket is...
- Súlyos pécsi baleset helyszínén...
- Megnövelt kapacitással készülnek a...
- Több kocsival közlekednek a Mecsek...