Megsérült gazdáját védelmező kutyusról is gondoskodtak a mentők
2025. április 19. szombat 08:41

Csúnyán megsérült egy középkorú nő bokája, miután kutyasétáltatás közben elesett Szekszárdon, írta Facebook-oldalán a mentőszolgálat.
Többen azonnal megpróbáltak segíteni a sérültön, azonban legjobban a nő kutyája rémült meg az eseményektől.
A termetes kis kedvenc észlelte gazdája fájdalmát és tudta, hogy valami nincs rendben, így erőteljesen védelmezni kezdte a gazdit és senkit sem engedett a közelébe.
A szemtanúk mentőt hívtak és a mentésirányítót tájékoztatták a kutyus (érthetően) agresszív viselkedéséről is.
A Mentésirányítás riasztotta a legközelebbi mentőegységet, a szekszárdi állatmenhelyet és egyik mentőtiszt bajtársuk kutyákkal tapasztalt feleségét is, aki a helyszínre sietett és a sérült segítségével kennelbe zárta a rémült ebet, így a mentők már el tudták látni a gazdit, akit végül stabil állapotban szállíthattak kórházba.
A kutyusért rövidesen megérkeztek az állatmenhely munkatársai, akik ideiglenes otthont biztosítottak a kutyának a gazdi kórházban tartózkodásának idejére.
Képünk illusztráció.
EQM
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ha tehene van, hétfőtől már ismét...
- Sínekre tett kanapé és hűtőgép miatt...
- Megsérült gazdáját védelmező...
- Szörnyű tragédia történt Baranyában:...
- Május közepéig lehet nevezni a...
- Csillagesőt, sőt, tűzgömböket is...
- Nagyszombaton véget ér a nagyböjt,...
- Súlyos pécsi baleset helyszínén...
- Több kocsival közlekednek a Mecsek...
- Megnövelt kapacitással készülnek a...