A mesterséges megtermékenyítést kutatták a PTE-n
2015. december 29. kedd 14:07
A mesterséges megtermékenyítési technikák hatásfokának jelentős emelését célzó kutatás fejeződött be december közepén a Pécsi Tudományegyetemen (PTE) - közölte az intézmény kedden az MTI-vel.
A közlemény szerint a projektben részt vevő kutatócsoportok olyan molekuláris biomarkerek azonosítását végezték el, amelyek az egészséges embriót jellemzik, és előre jelzik a sikeres terhesség kialakulásának valószínűségét. Hozzátették, "az eredmények rutinszerű klinikai alkalmazása olyan nanotechnológiára épülő gyorstesztek kifejlesztését követeli meg, amelyek költséghatékonyan és reprodukálhatóan képesek a minták diagnosztikai vizsgálatára".
A PTE kutatócsoportja számos hazai és nemzetközi intézménnyel alakított ki együttműködést azzal a céllal, hogy a birtokába kerüljön a speciális, klinikai célokra is alkalmas chiptechnika megvalósításának technológiája - olvasható az írásos összefoglalóban.
A nyolc hónapon át tartó kutatás az Európai Szociális Alap 299,2 millió forintos, európai uniós támogatásával valósult meg.
A közleményben úgy fogalmaztak: a magyarországi és a fejlett világbeli negatív demográfiai változások "időzített bombát jelentenek társadalmi és gazdasági szempontból egyaránt".
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Sínekre tett kanapé és hűtőgép miatt...
- Megsérült gazdáját védelmező...
- Nagyszombaton véget ér a nagyböjt,...
- Csillagesőt, sőt, tűzgömböket is...
- Szörnyű tragédia történt Baranyában:...
- Megnövelt kapacitással készülnek a...
- Leszállítják a vonatokról és a...
- Súlyos pécsi baleset helyszínén...
- Két nő füléből is kitépte a...
- Elrabolta négyhónapos csecsemőjét egy...