Rövid gépipari és informatikai képzéseket indít a PTE
2016. november 22. kedd 17:33
A 2017-ben 650. alapítási évfordulóját ünneplő Pécsi Tudományegyetem IV. Regionális Műszaki és Felsőoktatási Fórumát november 22-én rendezték. Bódis József, a PTE rektora, Páva Zsolt, Pécs Megyei Jogú Város polgármestere és Nagy Csaba, a Baranya Megyei Közgyűlés elnöke bejelentették, hogy a helyi cégek, a városi és megyei szereplők együttműködése révén a PTE Műszaki és Informatikai Kara mechatronikai szakirányú továbbképzést, valamint négy rövid ciklusú informatikai képzést indít a 2017. februárban kezdődő szemeszterben - igazodva a piac igényeihez.
A jövőre alapításának 650. jubileumi évét ünneplő Pécsi Tudományegyetem a Modern Városok Program keretében jelentős fejlesztéseket indított el idén. A cél az egyetem hazai és nemzetközi versenyképességének javítása, az oktatási környezet minőségének fejlesztése, és a külföldi hallgatói létszám jelentős növelése. Az oktatási fejlesztések tekintetében kiemelt szerepet szán a PTE Műszaki és Informatikai Kara (MIK) a gyorsan változó piaci igényekhez történő alkalmazkodásnak a műszaki és informatikai képzések terén.
A Pécsi Tudományegyetem képviselői a helyi cégek igényeinek felmérése érdekében egyeztetett a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara (PBKIK), a Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter, a PBKIK Informatikai Bizottsága, az Információmenedzsment Innovációs Klaszter és az Infostrada Klaszter képviselőivel a piaci igények alapján indítani tervezett képzésekről.
A gépipari cégek igényei alapján első lépésben a pécsi műszaki kar 2017. februártól elindítja a mechatronikai szakirányú továbbképzést a cégek által megfogalmazott szakmai elvárások alapján. A gyakorlatorientált képzésekben mind a vállalati szereplők, mint oktatók, mind a vállalatok, mint oktatási gyakorlati helyszínek is részt vesznek.
A fentiekhez hasonlóan az informatikai cégek igényei alapján négy rövid ciklusú, 12 hónapot felölelő képzést indít a PTE MIK februárban. E képzések témája: informatikai biztonság, JAVA programozás, Linux üzemeltetés, web programozó.
A jövőben további képzések indítását tervezi a PTE Pécs Megyei Jogú Várossal és a Baranya Megyei Önkormányzat támogatásával együtt a helyi cégek szakember-igényeinek kiszolgálása érdekében. A PBKIK a helyi gazdaság és gazdasági szereplők szempontjait és érdekeit képviseli ebben az együttműködésben.
A PTE Műszaki és Informatikai Kar fejlesztése, új gépipari és informatikai képzési rendszerek fejlesztése fontos előrelépés egy hosszú, a gazdasági jövőnket megalapozó folyamatban. A külföldi hallgatói létszám emelése érdekében Pekingben nemzetközi hallgatók beiskolázását koordináló Bachmann Bálint, a PTE Műszaki és Informatikai Kar dékánja a világhálón keresztül köszöntötte a fórum tagjait.
Képünk illusztráció.
Forrás: PTE
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Kijavították a hibát, ismét...
- Novemberben is nálunk volt a...
- Idegenvezetővel ismerhetjük meg a...
- Felmérés: a Fidesz biztosan őrzi az...
- Fotós túrán járhatjuk be az...
- Nem hagyják ki az adventi vásárokat a...
- Hálapénzt kérő szülésznők ellen...
- Sikeres nők árnyékában, 32 éve...
- Mutatjuk, hogyan alakulnak a...
- Több mint hetven határsértőt...